Сьогодні найбагатші люди світу цього все частіше вкладають кошти не тільки в супер’яхти, а й у друге (третє, четверте) громадянство іншої країни.
«Багаті покупці «шукають безпеки», – пояснює Крістіан Калін, глава компанії Henley & Partners, яка надає консультації з питань громадянства і публікує рейтинги, такі як індекс якості громадянства. За його словами, багатії хочуть спокою в разі революції або інших потрясінь в своїх рідних країнах, пише Bloomberg.
У той час як багато країн, включаючи США, дозволяють подати заяву на отримання громадянства тільки після виконання певних критеріїв, є десять країн, які дозволяють всім охочим вільно набувати їхнє громадянство. В основному влада цих країн вимагає оплати у вигляді прямих інвестицій, як правило, у нерухомість або місцевий бізнес.
Вісім з цих країн класифіковані МВФ як офшорні фінансові центри, хоча Крістіан Калін стверджує, що ключовим мотивом для більшості багатих покупців нового громадянства є безпека, а не ухилення від сплати податків. До того ж сьогодні це новий тренд, який підкреслює статус, зазначає він.
«Якщо у вас є яхта і два літаки, наступна ваша покупка – це мальтійський паспорт», – стверджує Калін.
Топ-10 країн з «найдорожчими паспортами»