Зеленський підписав закон про множинне громадянство для українців
Однак такого права будуть позбавлені ті, хто мають паспорт росії, а також громадяни держав, які голосували проти України в ООН

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що підписав нещодавно ухвалений Верховною Радою закон про множинне громадянство, який дозволяє українцям за певних умов одночасно мати паспорти двох і більше країн.
«Завдяки множинному громадянству ми зможемо створити більше реальних юридичних засад для єдності всього нашого великого народу – мільйонів українців на всіх континентах, а також тих представників інших народів, які пов'язали свою долю з Україною», – написав Зеленський у своїх соцмережах.
Ухвалений закон передбачає, що множинність громадянства допускається у чітко визначених випадках.
Наприклад, якщо українська дитина одночасно набуває громадянство за правом народження або отримує внаслідок усиновлення її іноземцями.
Також йдеться про автоматичне набуття громадянином України іншого громадянства внаслідок шлюбу з іноземцем.
Множинне громадянство дозволяється, якщо українець, який досяг повноліття, автоматично отримав громадянство іншої країни або отримав його у спрощеному порядку.
Крім того, на множинне громадянство мають право українці, які отримали паспорти держав, які включені до спеціального списку. Громадяни цих держав, у свою чергу, зможуть набувати громадянства України у спрощеному порядку.
Але такого права не мають громадяни, які мають паспорт росії, тобто держави-агресора чи держави-окупанта.
Його також буде позбавлено громадян держав, які не визнають територіальну цілісність та суверенітет України, зокрема, голосували проти Резолюції Генасамблеї ООН «Про територіальну цілісність України» від 27 березня 2014 року №68/262.
Проти голосували 11 країн: росія, Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Судан, Сирія, Зімбабве, Венесуела.
В найближчі два місяці Кабінет міністрів має скласти перелік країн, громадяни яких мають право на спрощене оформлення українського громадянства.
Це відбуватиметься шляхом подачі спеціальної декларації, у якій іноземець визнає себе громадянином України і має право зберегти своє перше громадянство.
Йтиметься про представників 30-40 країн. Передусім це громадяни членів Євросоюзу, Японії, Британії, Ізраїлю, а також держав, де є велика українська діаспора – США, Канади, Австралії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].