Відтепер отримання аліментів не оподатковується

Аліменти, що виплачені платнику податку, не включаються до оподаткованого доходу

Фото: УНІАН

Аліменти, які отримує платник податку, не включаються в доходи, що оподатковуються податком на доходи фізичних осіб, повідомляє Вісник Державної податкової служби (ДФС).

Відповідні зміни до Податкового кодексу, які закріплені законом №2477, набрали чинності з 28 липня 2018 року.

«Зокрема, передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України, у тому числі аліменти, що виплачуються нерезидентом», – повідомляють у виданні.

Нагадаємо, зазначеним законом у перелік витрат, на які розповсюджується податкова знижка, включені витрати на оплату освіти дітей у школі чи дитячому садку.

Як писав Mind, Верховна Рада скасувала оподаткування аліментів від нерезидентів на початку липня 2018 року.

Крім того, президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», яким посилено відповідальність за несплату аліментів.

Верховна Рада 7 грудня 2017 року прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» №7277, який, зокрема, передбачає позбавлення неплатників аліментів водійських прав та права виїзду за кордон.

Закон набув чинності 6 лютого 2018 року. 

Нагадаємо: згідно зі статтею 167 Податкового кодексу, ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) у тому числі, але не виключно, у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Крім того, аналогічна ставка оподаткування застосовується й щодо перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання, які отримуються платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом.

Водночас для доходів у вигляді дивідендів по акціях та корпоративних правах, нарахованих резидентами – платниками податку на прибуток підприємств (крім доходів у вигляді дивідендів по акціях, інвестиційних сертифікатах, які виплачуються інститутами спільного інвестування), ставка податку становить 5%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS