Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
ДФС: відтепер за сплату освіти дітей у садках та школах також можна отримати податкову знижку

ДФС: відтепер за сплату освіти дітей у садках та школах також можна отримати податкову знижку

Раніше таке право надавалося лише за послуги, сплачені на користь вітчизняних закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти

ДФС: відтепер за сплату освіти дітей у садках та школах також можна отримати податкову знижку
Фото: УНІАН

Громадяни, які сплачують за освітні послуги, що надаються дошкільними, шкільними та позашкільними закладами освіти, у зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу України з 28 липня поточного року, мають право на податкову знижку. Про це йдеться у повідомленні на сайті Державної фіскальної служби (ДФС).

Як зазначається, раніше таке право надавалося лише за послуги, сплачені на користь вітчизняних закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

«Для отримання податкової знижки за 2018 рік громадяни мають подати декларацію про отримані доходи з 1 січня до 31 грудня 2019 року. Якщо у цей період декларація не була подана, то знижка за цей період втрачається», – йдеться у повідомленні із посиланням на слова заступник директора Департаменту податків і зборів з фізичних осіб – начальника управління адміністрування податків і зборів з фізичних осіб ДФС Тетяни Федченко.

Так, право на отримання податкової знижки мають лише члени сім’ї першого ступеня спорідненості, тобто – чоловік, дружина, діти, батьки. «Відповідно, якщо платник сплачував за своє навчання, навчання дітей або батьків, він може звернутися до органів фіскальної служби для отримання податкової знижки. Для цього йому після закінчення податкового року необхідно подати до 31 грудня декларацію, в якій зазначити суму отриманих доходів та суму коштів, які були сплачені на освітні послуги», – розповіла Тетяна Федченко.

За її словами, після проведення відповідних перерахунків кошти будуть повернуті платнику протягом 60 днів у спосіб, зазначений ним у декларації.

Підтвердженням отриманих освітніх послуг є угода, яку платник складає із закладом освіти. В такій угоді має бути зазначено: хто надає послугу, хто її отримує, яка сума та термін надання послуги. Угоди та розрахункові документи, які підтверджують сплату коштів, платник має зберігати протягом трьох років.

Вона також звернула увагу на те, що податкова знижка нараховується на доходи, які отримані у вигляді заробітної плати, при цьому сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір заробітної плати, яку платник отримав протягом року.

Перелік вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти визначено відповідними законами України, зокрема, «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про вищу освіту».

Нагадаємо, декларування доходів для отримання податкової знижки за 2017 рік проводиться до 31 грудня 2018 року. Знижка також надається на витрати на житло за держпрограмами, на допоміжні репродуктивні технології тощо.

Надання податкової знижки фізичним особам регулюється статтею 166, IV розділу Податкового кодексу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті