Порошенко затвердив посилення відповідальності за несплату аліментів

Порошенко затвердив посилення відповідальності за несплату аліментів

Законом передбачені особливості впливу на боржників з утримання дітей з інвалідністю та дітей, які мають певні важкі захворювання

Порошенко затвердив посилення відповідальності за несплату аліментів
Фото: УНІАН

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання», йдеться у повідомленні на сайті голови держави.

Як зазначається, відповідним законопроектом №8296, який Верховна Рада підтримала 3 липня 2018 року, вносяться зміни до чинного законодавства, якими передбачається захист прав дітей та їх належного матеріального забезпечення особливо тих, які виховуються в неповних сім'ях, зокрема, дітей з інвалідністю та дітей, що хворіють на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні чи онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет І типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, або  дітей, які отримали тяжкі травми, потребують трансплантації органа чи паліативної допомоги.

Так, законом встановлюється, що несплата аліментів на утримання дитини за 3 – 6 місяців (в залежності від здоров’я дитини) з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання тягне за собою виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин, повторне протягом року вчинення цього правопорушення тягне за собою – роботи на строк від 240 до 360 годин.

Ухилення особи від відбування адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт тягне за собою адміністративний арешт строком до 10 діб.

Крім того, за ухилення батьками чи особами, які їх замінюють, від виконання обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей – передбачено попередження або накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (н.м.д.г). Ті самі дії, вчинені повторно протягом року тягнуть за собою – штраф від 100 до 300 н.м.д.г .

Також за невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини – штраф від 100 до 150 н.м.д.г., за повторне протягом року – штраф від 150 до 300 н.м.д.г. та тимчасове обмеження того з батьків, з ким проживає дитина, у праві виїзду за межі України та обмеження у праві керування транспортним засобом до виконання рішення.

Крім того, за умисне порушення встановленого обмеження щодо строку перебування дитини за межами України у разі самостійного вирішення питання про її тимчасовий виїзд тим із батьків, з яким дитина проживає, встановлено штраф від 100 до 200 н.м.д.г.

Нагадаємо, Рада також скасувала оподаткування аліментів від нерезидентів. 

Як писав Mind, Верховна Рада 7 грудня 2017 року прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» №7277, який зокрема передбачає позбавлення неплатників аліментів водійських прав та права виїзду за кордон.

Закон набув чинності 6 лютого 2018 року. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті