Із системи громадського велопрокату Bike sharing, впровадженої в Києві два тижні тому, вкрали 4 велосипеди, один із них згодом знайшли. Про це пише Інтерфакс з посиланням на повідомлення Київської міської державної адміністрації.
«За два тижні роботи системи велопрокату в Києві було вкрадено 4 велосипеди. Один із них знайшли. Крадії зняли з нього колеса. Зірвали всі механізми та готувалися фарбувати раму. Знайшли веломашину на одному з ринків електроніки столиці», – йдеться в повідомленні.
За словами мера Києва Віталія Кличка, столична влада докладе всіх зусиль, щоб запобігти викраденню велосипедів. Самі велосипеди застраховані, але в момент оренди за них відповідає користувач. Вартість кожного велосипеда становить 15 000 грн.
«Кожен велосипед облаштований системою GPS, яка дає змогу відстежити, де цей велосипед розташований. Але, на жаль, випадки крадіжок і вандалізму трапляються. В нас іще є люди, які не хочуть жити в цивілізованому місті. І ми з цим боротимемося. Будемо їх привчати. Були й випадки, коли хотіли вкрасти велосипед, але цих людей затримали», – прокоментував він ситуацію в ефірі телеканалу «Київ».
У систему столичного велопрокату поки що входить 33 велостанції, а в прокаті загалом є 100 велосипедів. У рамках пілотного проекту першим оператором прокату стала компанія Nextbike, яка працює у 25 країнах світу.
Мер також заявив про плани розвитку велоінфраструктури в Києві, зазначивши, що на багатьох вулицях, де проводиться капітальний ремонт доріг, облаштовуються велодоріжки.
«Наше завдання – створити всі умови для велосипедистів. Для того, аби вони почувалися в безпеці. Аби вони також не заважали руху. Нам треба облаштувати багато велодоріжок. Для цього створений окремий підрозділ у Департаменті транспорту. Ми залучили фахівців, активістів, які розробляють систему велопростору. А наше завдання – реалізувати ці плани й очікування, для того, аби пересування велосипедом стало більш масовим у столиці», – наголосив Кличко.
Як повідомлялося, 15 серпня в Києві відбулася презентація системи прокату велосипедів – Bike sharing. Мер міста під час презентації заявив, що проект стартує зі 100 велосипедів, а надалі розширюватиметься до кількох тисяч.
Орендувати велосипед у Києві можна на 33 спеціальних майданчиках, зокрема біля парку Шевченка, біля Золотих воріт, на вул. Хрещатик і на Майдані Незалежності.
Ціна прокату становить 30 грн за 30 хв. Велосипедом можна користуватися не більше ніж 12 годин на день. Також можна купити місячний абонемент за 199 грн, і кожні перші 30 хвилин будуть безкоштовними. Абонемент на сезон (9 місяців) коштує 899 грн. Якщо велосипед не повертається протягом 12 годин, нараховується штраф у розмірі 1000 грн.
Bike sharing – це система спільного використання велосипедів, яка дає змогу орендувати велосипед на одній з автоматизованих станцій, а після поїздки повернути велосипед у будь-який інший пункт прокату міста.