«Майбутнє, в якому машини знищать людство, вже близько» – Amnesty Int. закликає заборонити роботів-убивць

Експерти в Женеві обговорюють етичний бік використання автоматизованих систем озброєння

фото Shutterstock

Правозахисна організація Amnesty International закликає держави розпочати переговори з метою створення нового міжнародного права, яке б забороняло використання «роботів-убивць» – повністю автономних систем озброєння. Про це йдеться в заяві організації.

Увага до даного питання привертається в зв’язку з тим, що з 27 по 31 серпня в Женеві проходять переговори урядових експертів зі смертоносних автономних систем озброєнь (САС) під егідою ООН.

«Роботи-убивці перестають бути предметом наукової фантастики. Від безпілотників зі штучним інтелектом до автоматизованих гармат, які можуть самі вибирати ціль, технологічні досягнення в галузі озброєнь набагато випереджають міжнародне право. Ми наближаємося до майбутнього, коли людство можна буде знищити просто після чийогось рішення про застосування такої зброї», – зазначив Раша Абдул Рахім, дослідник і радник з питань штучного інтелекту і прав людини в Amnesty International.

За даними організації, в квітні 2018 року 26 держав оголосили про вимогу повністю заборонити таку зброю, в тому числі Австрія, Бразилія, Єгипет і Китай. Проти виступили держави, які, «як відомо, вже розробляють автономні системи озброєнь» – Франція, Ізраїль, Росія, Південна Корея, США і Великобританія.

«Ще не пізно змінити курс і припинити гонку озброєнь між певними державами, яка може призвести до широкого розповсюдження автономної зброї», – сказав Абдул Рахім.

Amnesty International закликає до створення обов’язкових юридично стандартів,згідно з якими люди мають залишатися в центрі «критичних функцій» систем озброєнь, таких як ідентифікація і відбір цілей. Тільки це може забезпечити дотримання міжнародного права і вирішувати етичні проблеми щодо рішення про життя і смерть, ідеться в заяві.

Перша сесія групи урядових експертів ООН щодо САС пройшла в Женеві в листопаді 2017 року. Тоді за повну заборону «роботів-вбивць» виступили понад 20 лауреатів Нобелівської премії миру, 150 релігійних лідерів і 3 тисячі фахівців зі штучного інтелекту.

Пропонуємо вам подивитися, до чого може призвести використання дронів-кіллерів:

Дрони кіллери

Сучасні технології вбивства: дрони-кіллери Уявіть, що з допомогою сучасних технологій ви зможете обрати свою жертву та завантажити інформацію у комп'ютер. А машини без вас впізнають ціль та знищать її Джерело: Stop Autonomous Weapons https://goo.gl/e8ynLx

Posted by Mind. UA on Monday, 20 November 2017

Нагадаємо, Китай випробував гіперзвуковий літальний апарат, який може прорвати будь-яку систему ПРО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS