Китай випробував гіперзвуковий літальний апарат, який може прорвати будь-яку систему ПРО

Китай випробував гіперзвуковий літальний апарат, який може прорвати будь-яку систему ПРО

Успішні тести новітньої зброї свідчать про те, що Китай «просувається пліч-о-пліч» з США та РФ в галузі озброєнь

Китай випробував гіперзвуковий літальний апарат, який може прорвати будь-яку систему ПРО
суборбітальний ракетоплан SpaceShipOne
фото Wikipedia

Китай успішно протестував свій перший гіперзвуковий літальний апарат, який може нести ядерні боєголовки та прорвати будь-яку систему протиракетної оборони нинішнього покоління завдяки високій швидкості та непередбачуваності території. Про це повідомляє Global Times.

Розроблений Китайською академією аерокосмічної аеродинаміки, літак Xingkong-2 або Starry Sky – 2 («Зоряне небо – 2») був запущений у цільовому діапазоні, що знаходиться в північно-західному Китаї.

Повідомляється, що через 10 хвилин після запуску літальний апарат відділився від носія і далі летів самостійно, здійснюючи маневри з великим кутом повороту та приземлився в цільовому районі, як і передбачалось.

Китайські військові експерти вважають, що цей «вейврайдер» (літальний апарат, що літає в атмосфері та використовує ударні хвилі, які сам створює власним гіперзвуковим польотом, з повітря, щоб летіти на високій швидкості) досягнув висоти в 30 км.

«Оголошення успішного випробування для загалу вказує на те, що Китай, очевидно, вже здійснив технологічний прорив із зброєю», – сказав Сон Чжунпін, військовий експерт та телекоментатор. За його словами, очікується, що до того, як літальний апарат передадуть на озброєння в Народно-визвольну армію Китаю, ще буде проведено ряд тестів.

Нинішнє покоління систем протиракетної оборони в основному призначено для перехоплення балістичних ракет, які є повільнішими та більш прогнозованими, що робить можливим їх перехоплення.

Експерт також зазначив, що апарат можна оснащувати різними установками і залежно від них, зброю можна буде вважати або тактичною, або стратегічною.

«Тест показав, що Китай просувається пліч-о-пліч з США та РФ», – сказав Чжунпін.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло