Одним з істотних факторів впливу на динаміку курсу гривні на міжбанківському валютному ринку є «чорний ринок» агробізнесу, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на заступника голови Національного банку України (НБУ) Олега Чурія.
«Я хотів би сказати про один чинник, який сильно впливає на готівковий ринок. Ми формально називаємо (відповідний попит/пропозицію. – Mind) населенням, але ми розуміємо, що населення там не так багато, тоді як визначальний вплив робить так званий «чорний ринок» агробізнесу», – сказав він у ході круглого столу, організованого «Фінансовим клубом» у Києві у вівторок.
Заступник голови НБУ пояснив, що це фермерські та агрогосподарства, які не є, або частково є частиною національної економіки, і повністю працюють за готівкову іноземну валюту. За оцінками учасників валютного ринку, частка цього сектора становить близько 25–30%.
«Це повністю «чорна» економіка, яка працює за готівковий долар, і ми чітко бачили її вплив у липні місяці, коли банки з нетто покупців іноземної валюти стали нетто продавцями, це збіглося з початком сільськогосподарського сезону», – сказав він.
У середині зими, продовжив Чурій, коли розпочинається посівна кампанія, цей тіньовий сектор починає продавати валюту, створюючи пропозицію.
«Тобто виникає таке собі сезонне коливання», – пояснив він.
Нагадаємо: НБУ з 30 липня провів інтервенції на міжбанківському валютному ринку на $526,6 млн, зокрема, на $215 млн поточного тижня, і готовий до подальших вливань, щоб не допускати різких стрибків курсу нацвалюти.
Раніше президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств», яким надано фермерським господарствам статус платника єдиного податку.
Зазначений закон Верховна Рада ухвалила 10 липня 2018 року.
Про те, що очікує на гривню у найближчому майбутньому, читайте у матеріалі Mind «Транш і треш: наскільки сильно може просісти гривня».