Рада надала фермерським господарствам статус платника єдиного податку

Рада надала фермерським господарствам статус платника єдиного податку

За відповідний законопроект проголосували 229 народних депутатів

Рада надала фермерським господарствам статус платника єдиного податку
фото Shutterstock

Верховна рада забезпечила можливість мешканців села легалізувати свою діяльність у формі підприємницької діяльності для фізичних осіб – підприємців, які організували фермерське господарство, в тому числі сімейне, та надала їм можливість бути платниками єдиного податку 4 групи.

За відповідний законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» № 6490-д проголосували 229 народних депутатів.

Згідно з документом, до 4 групи платників єдиного податку віднесено сільськогосподарських товаровиробників – юридичних та фізичних осіб.

Так, до платників 4 групи належать юрособи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

Фізичні особи мають провадити фермерську діяльність за умови виконання сукупності вимог, зокрема, здійснюють виключно вирощування, відгодовування сільськогосподарської продукції, збирання, вилов, переробку такої власновирощеної або відгодованої продукції та її продаж.

Крим того, фізособи мають провадити господарську діяльність (крім постачання) за місцем податкової адреси, не використовують працю найманих осіб, а ліше членів сім'ї фермера. Водночас, площа сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду у власності та/або користуванні членів фермерського господарства має становити не меньше 2 але не більше 20 гектарів.

Як писав Mind, документом також передбачено пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для усіх членів фермерського господарства, зокрема його голови (доплата ЄСВ за рахунок Державного бюджету протягом 10 років), та встановлення сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї) до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло