В Китаї виготовили пластик, який швидко розкладається у воді

Щоб повністю розкластись, цьому виду пластику треба від кількох до 100 днів

фото pixabay.com

Китайські дослідники нещодавно розробили особливий вид пластику, який здатен за відносно короткий час розкладатись у морській воді. Ця технологія, як очікується, дозволить полегшити проблеми, пов’язані із забрудненням океану пластиковими відходами. Про це повідомляє «Сіньхуа».

Групі вчених з Інституту фізики та хімії Академії наук Китаю вдалось розробити передові поліефіри, які поєднують у собі здатність розчинятись у воді та розкладатись під впливом мікроорганізмів.

Зазначається, що даний вид пластику повністю розкладається у період від кількох до ста днів. При цьому, що найбільш важливо, він не перетворюється на макромолекулярні речовини, які несуть загрозу для екології, пояснив старший інженер інституту Ваг Геся.

Експерти вважають, що цей пластик зможе замінити звичайні пластмаси в багатьох галузях.

За останніми даними, щорічно до океану потрапляє від 4,8 до 12,7 млн тонн пластмас, і вони складають 60-80% морського сміття.

Пластмаси в океанах не розкладаються протягом десятків, або й сотен років. Найбільш ефективним методом боротьби із пластиковим забрудненням океану, на думку працівників інституту, є перехід на використання пластику, що розкладається.

Нагадаємо: проблемою забруднення океанів, зокрема пластиком, переймаються багато країн світу. Зокрема, Канада заявила про виділення рекордних $80 млн у технології очищення океанів від нафтових розливів.

Австралія заявила про готовність виділити півмільярда доларів на порятунок Великого Бар’єрного рифу, якому загрожує загибель через погіршення якості води.

До кінця року в Британії заборонять використовувати пластикові соломинку, мішалки та вушні палички.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS