Канада вкладе рекордні $80 млн у технології очищення океану від нафтових розливів
Головні наукові центри країни будуть досліджувати поведінку нафтових плям у різних природних умовах

Уряд Канади збирається вкласти понад $80 млн у дослідницькі проекти, які допоможуть захистити океан і прибережні райони від можливих розливів нафти. З цієї суми $45,5 млн піде на розвиток співпраці серед найкращих дослідницьких команд в цій сфері, повідомляє Offshore Energy Today.
Посилено вивчатиметься «поведінка» розливів нафти в різних умовах, у тому числі, в холодних полярних водах. На ці дослідження передбачено виділення ще $16,8 млн.
Займатимуться дослідженням великі наукові центри Energy Research в Галіфаксі (Нова Шотландія) і федеральний Centre of Offshore Oil, Gas.
Значні кошти будуть вкладені і в невеликі дослідні інститути по всій Канаді. Їх завданням стане вивчення впливу різних видів нафтового забруднення на морську фауну,
Крім того, $17,7 млн підуть на моделювання динаміки вітрів, течій і хвиль в океані для того, щоб в подальшому аварійно-рятувальні служби могли точно передбачити маршрути поширення нафтових плям.
Один із аспектів роботи – підвищення безпеки морської навігації, оскільки найчастіше причиною катастрофічних розливів нафти стають аварії великотоннажних танкерів.
Ще одним напрямком стане вдосконалення засобів і методів очищення поверхні океану і берегової лінії від нафтового забруднення. В Канаді вже зараз використовуються досить модернізовані методики, але влада дивиться в майбутнє і має намір експортувати ці методики за кордон.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].