Міністерство фінансів України включило реалізацію «Газпромом» проекту газопроводу «Північний потік-2» в число основних фіскальних ризиків, повідомляє Інтерфакс-Україна із посиланням на інформацію Мінфіну.
«Реалізація проекту «Північний потік-2» призведе до втрат за рахунок зменшення експорту послуг близько 2,5-3% від ВВП (тільки прямі втрати)», – йдеться в оприлюдненому відомством в середу документі.
Серед інших зовнішніх факторів ризику Мінфін зазначає проведення податкової реформи в США, яка може привести до відтоку фінансових ресурсів з ринків, що розвиваються через необхідність покриття дефіциту бюджету США, а також з огляду на збільшення ставки ФРС як реакції на активні фіскальні стимули.
Як і раніше в числі основних ризиків залишається загроза активізації військового конфлікту на Сході країни, яка буде мати непередбачувані наслідки для економіки, відзначає Мінфін.
Відомство також включило в число ризиків збільшення імпортного експансії європейських товарів споживчого напрямку на внутрішньому ринку і введення податку на виведений капітал, яке може привести до втрат державного бюджету в 2019 році.
«Реалізація структурних реформ, передбачених програмою співпраці з Міжнародним валютним фондом, є вкрай важливою для макрофінансової стабільності України і доступу до фінансування від МВФ та інших міжнародних партнерів», – підкреслює Мінфін.
Нагадаємо: раніше німецькі промисловці виступили на захист «Північного потоку – 2» та не мають наміру поступатись США та закуповувати американський зріджений газ.
Напередодні російська сторона заявила, що має можливість самостійно збудувати газопровід у разі санкцій з боку США проти учасників проекту.
Як повідомлялось, у Сполучених Штатах підготували проект нових санкцій, які можуть бути використані для того, щоб «Північний потік – 2», будівництво якого знаходиться на завершальному етапі, не було завершено.