Відсутність фінансової підтримки від міжнародних інститутів може істотно ускладнити рефінансування більш $6,1 млрд держборгу України в іноземній валюті з терміном погашення в 2019 році, повідомляє Stockworld.
Як зазначається, відповідний ризик Міністерство фінансів відзначило в інформаційній записці про фіскальних ризики і їх потенційний вплив на державний бюджет в 2019 році, текст якої оприлюднений на веб-сайті відомства.
При цьому Мінфін нагадує, що у 2019 році за держборгом має виплатити 396,3 млрд грн (майже $13,5 млрд, виходячи з закладеного в бюджеті курсу гривні до долара США).
Також відомство відзначило ризик ослаблення на світовому ринку капіталу попиту на державні цінні папери країн, що розвиваються.
«У разі дострокового припинення програми Міжнародного валютного фонду можливий істотне зростання вартості запозичень України на зовнішньому ринку капіталу і зменшення попиту на облігації внутрішньої державної позики на внутрішньому ринку. Поєднання зазначених факторів може ускладнити виконання плану державних запозичень в наступному році», – зазначено в документі.
У числі потенційних в 2019 році ризиків Мінфін також наголосив на необхідності черговий докапіталізації держбанків і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а також невиконання плану приватизації.
Нагадаємо, сукупний державний (прямий) і гарантований державою борг України в серпні 2018 року скоротився на 1,14%, або на $0,86 млрд – до $74,85 млрд. У національній валюті держборг зріс на 4,49%, або на 91 млрд грн – до 2,117 трлн грн.
Як писав Mind, Україна має сплатити $3,24 млрд зовнішнього держборгу до кінця року. На погашення держборгу до кінця року планується направити $1,78 млрд.
Раніше експерти порахували, що на кожного українця припадає приблизно $1 800 держборгу.