Майже $2 тисячі держборгу припадає на 1 українця

Майже $2 тисячі держборгу припадає на 1 українця

Зовнішні запозичення України в 2,6 разів більше поточного рівня валютних запасів країни

Майже $2 тисячі держборгу припадає на 1 українця
Фото Shutterstock

Державний борг України, разом з державними гарантіями, на червень 2018 року склав $76,3 млрд, повідомляє незалежна аналітична платформа VoxUkraine. 

Експерти порахували, що на кожного українця припадає приблизно $1 800 боргу. 

При цьому зазначається, що з цих $76,3 млрд приблизно 60% – зовнішні запозичення – $47,2 млрд. Дана сума є в 2,6 разів більше поточного рівня валютних запасів країни.

В $47,2 млрд входить $9,6 млрд гарантованого державою боргу, а решта – прямий борг України у вигляді єврооблігацій – облігацій зовнішньої державної позики (близько $17,5 млрд, з огляду на $3,0 млрд «російських» єврооблігацій, за якими Україна оголосила дефолт), а також позик у міжнародних організацій ($16,6 млрд, включаючи єврооблігації, розміщені під гарантії США) та іншої заборгованості ($3,5 млрд).

Окрім того, приблизно $4,3 млрд складають внутрішні запозичення в іноземній валюті (так звані валютні облігації внутрішньої державної позики). Проте деякі валютні запозичення повиннен виплатити не уряд. Так, приблизно $6,8 млрд є боргом НБУ перед МВФ. Хоча ця частина боргу не впливає на бюджет безпосередньо, вона створює ризик для фінансової стабільності України, оскільки борг будуть погашувати за рахунок золотовалютних резервів. 

Борг в національній валюті складає близько 625 млрд грн (ОВДП), що становить майже 30% загального державного боргу: 56% перебуває у власності НБУ (до 2016 року регулятор фінансував прогалини в держфінансаз, викуповуючи ОВДП у Мінфіну, держбанків, Нафтогазу; що спрчинило накопичення дисбалансів); 36% ОВДП перебуває у власності держбанків (левова частка була випущена для докапіталізації цих банків), решта – 8% – тримають комерційні банки, українські фізособи і юридичні компанії, а також нерезиденти.

Нагадаємо, що Україна розраховує отримати черговий транш від МВФ у розмірі $1,9 млрд, для якого необхідно виконати низку умов. Наразі не виконано вимоги щодо ціни на газ.

Також нагадаємо, що Світовий банк на прохання уряду України здійснює підготовку гарантійної операції на $650 млн для підтримки основних реформ для економічного зростання, фіскальної стійкості та поліпшення управління.

Допомога від міжнародних установ необхідна для України, аби виплатити валютні борги уряду.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло