В період з липня по вересень цього року в Україні ввели в експлуатацію нові генеруючі об'єкти на поновлюваних джерелах енергії (ПДЕ) загальною встановленою потужністю 160,1 МВт. Цей показник в 2,4 раза перевищує показник за аналогічний період минулого року. Про це з посиланням на дані Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП) повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Об'єкти вітряних електростанцій (ВЕС) і сонячних електростанцій (СЕС) складають 97% введених потужностей», – йдеться в повідомленні.
Так, в lll кварталі введено в експлуатацію вітроустановки загальною потужністю 7 МВт, СЕС загальною потужністю 148,8 МВт, станції на біогазі потужністю 3,6 МВт, малі ГЕС потужністю 0,7 МВт.
Всього станом на 1 жовтня Україна має ВЕС загальною встановленою потужністю 522,4 МВт, СЕС – 1096,4 МВт, станціями на біомасі – 43,8 МВт, біогазі – 44,6 МВт, малими ГЕС потужністю – 96,4 МВт .
Загальна встановлена потужність ВДЕ – 1803,6 МВт.
Раніше повідомлялось, що близько 9% всієї товарної виручки української генерації складають відновлювальні джерела.
Нагадаймо, в цьому році, вперше обсяг енергетичних потужностей всіх сонячних та вітрових електростанцій у світі перевищив 1 трлн ват. Така потужність була досягнута протягом 40 років. За оцінками, на встановлення другого трлн ват знадобиться всього 5 років – його планують досягти в 2023 році.