mind
Вперше обсяг енергетичних потужностей всіх сонячних та вітрових електростанцій у світі перевищив 1 трлн ват

Вперше обсяг енергетичних потужностей всіх сонячних та вітрових електростанцій у світі перевищив 1 трлн ват

Така потужність була досягнута протягом 40 років

Вперше обсяг енергетичних потужностей всіх сонячних та вітрових електростанцій у світі перевищив 1 трлн ват
Фото: Shutterstock

Вперше обсяг енергетичних потужностей всіх сонячних та вітрових електростанцій у світі перевищив 1 трлн ват. Про це повідомляє Bloomberg.

Згідно з повідомленням, така потужність була досягнута протягом 40 років. За оцінками, на встановлення другого трлн ват знадобиться всього 5 років – його планують досягти в 2023 році. Наступний рівень потужностей буде коштувати приблизно 1,23 трлн, цей показник вдвічи менший за вартість першого трлн. Зменшення вартості пояснюють зниженням вартості технологій.

«Ми підрахували, що падіння цін на технології альтернативної енергетики означатиме, що подвоєння її загальносвітової потужності коштуватиме економіці вдвічі дешевше – близько $1,23 трлн», – йдеться в повідомленні.

Згідно з даними дослідницької групи, в світі в 2016 році було встановлено близько 6,2 терават таких потужностей. Приблизно 1 терават – це вугільні заводи в Китаї. Показник в 1 трлн ват – це майже як весь енергетичний флот США.

Кожна електростанція працює з різними «коефіцієнтами потужності» – мірой, що забезпечує ефективність об'єкта в створенні електроенергії так і частоту її роботи. В середньому, вітряні електростанції мають приблизно 34% по всьому світу. Це означає, що вони працюють близько третину часу. Деякі мають коефіцієнти вище 60%.

Для сонячних електростанцій, ці показники варіюються від 10% у Великобританії, до 19% у США та 24% в пустині Аткама (Чілі). Для порівняння, вугільни заводи мають коефіцієнт 40%.

Вітряні станції складають 54% від першого теравату, але очікується, що сонячна енергія випередить вітер напочатку 2020 року.

«Таким чином, встановлена потужність для поновлюваних джерел енергії знаменує значне зростання для галузі, яка практично не існувала на початку століття. Більше 90 % усіх цих потужностей було встановлено за останні 10 років», – йдеться в повідомленні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті