Сенат США виступає за посилення санкцій проти венесуельської криптовалюти Petro

Новий законопроект має на меті «надати гуманітарну допомогу венесуельському народу та венесуельським мігрантам»

фото Shutterstock

Американські сенатори наполягають на впровадженні більш суворих санкцій проти національної криптовалюти Венесуели Petro. Про це повідомляє Bitcoin News.

Запропоновані сенаторам санкціями стануть продовження впроваджених у березні обмежень, які включатимуть також і заборону на постачання програмного забезпечення венесуельському уряду, яке йому потрібне для запуску цифрової валюти.

Законопроект, вперше представлений Конгресу 24 вересня, має назву «Закон про гуманітарну допомогу, відновлення та верховенство права в Венесуелі від 2018 року». В законопроекті зазначається, що «усі транзакції, пов’язані з наданням фінансування або іншими угодами з США або у США, будь-якою цифровою валютою, цифровими монетами т від імені уряду Венесуели з 9 січня 2018 року або після цієї дати, заборонені на момент вступу в силу цього розпорядження».

Цей документ описується як призначений для «надання гуманітарної допомоги венесуельському народу та венесуельським мігрантам, для просування конституційного та демократичного вирішення політичної кризи у Венесуелі, для вирішення проблеми економічного відновлення Венесуели, боротьби з корупцією в суспільстві, незаконним обігом наркотиків та відмиванням коштів».

«Спроба Венесуели випустити криптовалюту – це новий спосіб обійти санкції США, – сказав Джеррі Бріто, виконавчий директор Coin Center. – Випуск цифрової валюти не допоможе Венесуелі уникнути санкцій».

Зазначається, що отримати паспорт у Венесуелі можна буде лиш за Petro. А з огляду на політичну кризу в країні та на те, що щоденно країну покидає до 5000 людей, очікується, що користувачів активу буде багато. Вартість паспорту складає 2 Petro, що складає 7200 суверенних болівари або $115. Але,наразі, це також складає 4 мінімальні зарплатні в країні.

Нагадаємо: у липні влада Венесуели прийняла рішення деномінувати з’їдену інфляцією національну валюту та прив’язати її до криптовалюти Petro. З номіналу болівару прибрали п’ять нулів та назвали його суверенний болівар».

Як повідомлялось, інфляція в Венесуелі з початку року перевищила 10 600%.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS