mind
Інфляція в Венесуелі з початку року перевищила 10 600%

Інфляція в Венесуелі з початку року перевищила 10 600%

До кінця року вона може сягнути показника в 1 млн процентів

Інфляція в Венесуелі з початку року перевищила 10 600%
Фото Shutterstock

Ріст цін у Венесуелі з початку року склав 10 664%. Про це повідомив голова комітету з фінансів Національної асамблеї Рафаель Гусман, передає ТАСС.

Законодавчий орган знаходиться під контролем політичних опонентів уряду на чолі з президентом Ніколасом Мадуро.

«У червні інфляція складала 125%, щоденна – 2,7%, з початку року – 10664,7%, в річному обрахуванні – 82766%, – повідомив Гусман. – Ось причина, з якої венесуельці протестують на вулицях. Ніякими зарплатами та їх підвищенням неможна стримати цю гіперінфляцію».

Офіційні дані про зростання цін у Венесуелі не публікуються вже протягом кількох років.

МВФ прогнозує, що інфляція в країні до кінця року може сягнути 1 млн процентів.

Протягом останніх років Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу, яка супроводжується гіперінфляцією, девальвацією національної валюти та дефіцитом товарів першої необхідності та ліків.

Нагадаємо: у Венесуелі, колись процвітаючій країні Південної Америки, триває голод. Працівники часто не виходять на роботу, оскільки просто не мають на це сил.

Як повідомлялось, влада Венесуели планує замінити національну валюту новою грошовою одиницею, прив’язаною до «забезпеченої нафтою» криптовалюти El Petro. У рамках боротьби з інфляцією країні буде проведена деномінація болівара – з номіналу національної валюти буде прибрано п’ять нулів. Деномінація розпочнеться 20 серпня.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті