mind
Венесуела деномінує з'їдену інфляцією нацвалюту і прив'яже її до криптовалюти El Petro

Венесуела деномінує з'їдену інфляцією нацвалюту і прив'яже її до криптовалюти El Petro

З номіналу болівара приберуть п’ять нулів, і тепер він називатиметься «суверенний болівар»

Венесуела деномінує з'їдену інфляцією нацвалюту і прив'яже її до криптовалюти El Petro
фото Shutterstock

Влада Венесуели планує замінити національну валюту новою грошовою одиницею, прив'язаною до «забезпеченої нафтою» криптовалюти El Petro. Про це з посиланням на Reuters повідомляє ForkLog.

Напередодні експерти МВФ підрахували, що гіперінфляція в Венесуелі досягне 1 млн відсотків до кінця року. У рамках боротьби з гіперінфляцією влада країни проведе деномінацію болівара. З номіналу національної валюти буде прибрано п'ять нулів.

При цьому раніше влада країни планувала скоротити номінал «лише» на три нулі. Нова національна валюта буде носити назву bolívar soberano ( «суверенний болівар»).

«Вона [деномінація] розпочнеться 20 серпня, буде випущена і надійде в обіг нова валюта, суверенний болівар, – сказав у телеефірі президент Венесуели Ніколас Мадуро. – Новий болівар буде прив'язаний до El Petro».

Яким чином оновлена національна валюта Венесуели буде прив'язана до El Petro, поки що залишається загадкою. Також складно сказати, чи допоможе грошова реформа уряду цієї країни впоратися з бурхливою гіперінфляцією.

На думку експертів МВФ, рівень сьогоднішньої інфляції у Венесуелі можна порівняти з тим, що спостерігався в Німеччині після Першої світової війни і в Зімбабве наприкінці минулого десятиліття.

Причиною інфляції стала глибока економічна криза. Уже три роки поспіль ВВП країни знижується двозначними числами, видобуток нафти скоротився до багаторічного мінімуму 1,4 млн барелів на добу, при цьому економіка країни на 95% залежить саме від нафти.

Президент Мадуро обрав хибну тактику – просто друкувати нові гроші. В результаті це призвело до шалених темпів інфляції.

Нагадаємо, в лютому Мадуро зобов'язав ряд місцевих підприємств здійснювати розрахунки в El Petro.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті