Глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні у вівторок заявила, що ЄС не сприймає мілітаризацію Азовського моря, вважаючи це небезпечним явищем для Європи, повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Мілітаризація Азовського моря – ні в чиїх інтересах, і це лише може дестабілізувати тендітну ситуацію в сфері безпеки в регіоні Чорного моря», – сказала вона під час виступу в Європейському парламенті.
За її словами, в регіоні спостерігається нарощування військового потенціалу як з боку Росії, так і України.
Вона заявила, що пов'язане з Азовським Чорне море є «європейським морем», і ЄС не хоче бачити посилення будь-якого військового присутності в цьому регіоні.
«Ми продовжимо добиватися поваги до міжнародного права і конвенцій, а також підтримувати Україну в цих важких обставинах», – додала вона.
Наразі, за інформацією ЗМІ, загальна чисельність кораблів і катерів ВМФ РФ і ФСБ РФ в акваторії Азовського моря становить понад 40 одиниць. Так, влітку 2018 року Росія посилила морське угруповання в Азовському морі за рахунок сил і засобів Каспійської флотилії. Зокрема, в окуповане місто Керч передислоковані 2 ракетних корвета «Град Свіяжск» і «Великий Устюг», 3 артилерійських катери (АК-201 і АК-248 проекту 1204), 6-7 малих десантних катерів «Серна», сторожовий катер АК-326 проекту 1400м, водолазний катер РВК-933, рейдовий буксир РБ-410.
У свою чергу, Україна наприкінці серпня направила 2 українські кораблі до Азова. Судна стануть частиною новоствореної військово-морської бази українського флоту на Азові.
Пізніше, глава Генштабу української армії Віктор Муженко підтвердив, що Україна побудує військову базу на Азовському морі і посилить військову присутність в цьому регіоні, щоб протистояти зростаючій загрозі з боку Росії.
У свою чергу Президент України Петро Порошенко згодом затвердив невідкладні заходи щодо захисту національних інтересів на Півдні і Сході України, в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці.