Україна побудує військову базу на Азові, щоб протистояти Росії в цьому регіоні – Муженко

Україна побудує військову базу на Азові, щоб протистояти Росії в цьому регіоні – Муженко

Останнім часом Росія здійснює агресивні дії проти кораблів, що прямують в українські порти

Україна побудує військову базу на Азові, щоб протистояти Росії в цьому регіоні – Муженко
фото Facebook Віктора Муженка

Україна побудує військову базу на Азовському морі і посилить військову присутність в цьому регіоні, щоб протистояти зростаючій загрозі з боку Росії. Про це агентству Reuters розповів глава Генштабу української армії Віктор Муженко.

Росія не тільки веде війну і підтримує озброєнням сепаратистів на Донбасі, а й нарощує свою військову присутність біля кордонів з Україною і здійснює агресивні дії проти кораблів, що прямують в українські порти, стверджує глава Генштабу.

Конфлікт загострився цього року через дії Росії в Азовському морі, яка під виглядом перевірок затримує десятки суден, що прямують в українські азовські порти, переслідуючи їх патрульними катерами.

«Ми нарощуємо нашу присутність у цьому регіоні для адекватного реагування на можливі провокації з боку РФ», – сказав Муженко.

За його словами, Україна вже наростила в цьому районі повітряні, наземні, морські та артилерійські сили.

Муженко виключив можливість того, що ВМС України будуть супроводжувати комерційні судна в Азовському морі, щоб запобігти їх переслідуванню російськими кораблями.

Глава українського Генштабу розмовляв з кореспондентами Reuters на борту військового літака, який летів з острова Тендрівська Коса на узбережжі Чорного моря, в суботу, в останній з п'яти днів військових навчань, що проходили в різних регіонах України.

Муженко підкреслив, що мета цих навчань – не в демонстрації військової сили, а в запобіганні потенційній загрозі з боку Росії.

«В першу чергу, це стосується можливості адекватно реагувати на загрози саме з боку РФ. Ідеться про захист наших комунікацій, про можливе реагування на загрози, в тому числі й на заході», – сказав він.

Нагадаємо, під час виступу в ООН президент України Петро Порошенко зазначив, що Росія хоче окупувати й відібрати в України Азовське море, так як вона це зробила з Кримом.

Як повідомлялося, 24 вересня два українські кораблі пройшли під Керченським мостом та зайшли до Азова – ці судна стануть частиною новоствореної військово-морської бази українського флоту.

Нагадаємо, озброєні російські прикордонники влаштували провокацію в Азовському морі, ганяючись за українським судном.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло