Наступного року планується завершити розробку законопроектів щодо впровадження правил спільного режиму транзиту і процедур відповідно до положень Конвенції про єдиний режим транзиту та впровадження нової комп’ютеризованої транзитної системи (NCTS). Це сприятиме спрощенню переміщення товарів між країнами Європейського союзу, Європейської асоціації вільної торгівлі (країнами – членами Конвенції про єдиний режим транзиту) та Україною.
Про це йдеться в повідомленні на сайті ДФС.
«Після завершення розробки всієї необхідної методичної та нормативної документації відбудеться комплексне оцінювання готовності національної транзитної системи до впровадження, за результатами якого Україна отримає запрошення до підписання Конвенції», – пояснили у фіскальній службі.
Так, під методичним керівництвом Мінфіну розробляється низка законопроектів щодо змін до національного законодавства, які відповідатимуть нормам Конвенції, у тому числі проектів змін до Митного кодексу України, актів законодавства, нормативно-правових актів.
Крім того, відповідно до попередніх домовленостей під час зустрічей з представниками бізнесу фіскальною службою на офіційному веб-порталі ДФС розміщено «Дорожню карту приєднання України до спільної транзитної процедури Європейського союзу/Європейської асоціації вільної торгівлі (ЄС/ЄАВТ)», якою передбачено загальне планування необхідних кроків для застосування NCTS в контексті приєднання до Конвенції про єдиний режим транзиту.
Дорожня карта визначає етапи та заходи, необхідні для повної імплементації правил спільного транзиту та підготовки України до роботи в єдиній системі транзиту та NCTS, визначені заходи із закупівлі, встановлення, доопрацювання та підготовки до експлуатації програмного забезпечення, необхідного для її функціонування.
Крім того, фахівці ДФС працюють над питанням ІТ-рішення щодо забезпечення функціонування електронної системи обміну даними про товари, які переміщуються транзитом.
Нагадаємо: система «єдиного вікна» на митниці з 4 травня 2018 року запрацювала у всіх місцях митного оформлення у всіх митних режимах.