Міжнародний кримінальний суд (МКС) представив Генасамблеї ООН звіт про роботу за 2017–2018 роки. Зазначається, що за цей час відомство розпочало одне нове розслідування і продовжує ще 10 попередніх, у тому числі стосовно подій у Грузії у 2008 році, йдеться на сайті ООН.
Перш ніж розпочати розслідування, суд вивчає ситуацію, щоб визначити, чи підпадає вона під юрисдикцію МКС. На етапі вивчення знаходиться і справи, пов'язана з подіями в Україні.
У рамках українського досьє прокурор вивчає події, які відбувалися на Майдані Незалежності в Києві в період з листопада 2013 року по лютий 2014 року, а також «злочини, імовірно скоєні» з 20 лютого 2014 року в Криму і на сході України.
У звіті, підготовленому МКС у грудні минулого року, відзначається, що на сході України «зафіксовано понад 1200 випадків імовірних злочинів». Ідеться про вбивства, тортури, руйнування об'єктів цивільної інфраструктури, зґвалтування і незаконні ув’язнення.
У нинішньому звіті повідомляється про те, що «канцелярія прокурора отримала додаткову інформацію від уряду України, неурядових організацій, а також у ході двох поїздок в Україну, здійснених відповідно 14–16 вересня 2017 року і 18–21 червня 2018 року».
Суд, який базується в Гаазі та розслідує злочини проти людства, геноцид і воєнні злочини, є незалежною і незаангажованою інституцією з підтримкою 123 країн світу. МКС не залежить від ООН, а юридичною основою для його заснування став Римський статут, який набув чинності 1 липня 2002 року, коли його ратифікували 60 держав.