Вашингтон, як очікувалось, 5 листопада впровадив санкції проти понад 600 компаній та фізичних осіб з Ірану, які матимуть впливуть не лише не експорт нафти та нафтопродуктів, а й загалом на фінансовий сектор країни. Про це в інтерв’ю телеканалу Fox News повідомив Держсекретар США Майк Помпео.
«Це найжорсткіші санкції, які коли-небудь вводились проти Ірану… ці санкції уже мали великий вплив, експортери іранської нафти вже скоротили ввіз іранської нафти на понад мільйон барелів на день. Це число продовжуватиме падати. Є кілька країн, які вже значно скоротили експорт, але їм треба більше часу, щоб скоротити його до нуля, і ми збираємось надати їм цей час», – сказав держсекретар США Майк Помпео.
«Я певен, що санкції, які будуть впроваджені в понеділок, стосуватимуться не лише сирої нафти, а також будуть введені і фінансові санкції проти понад 600 компаній та фізичних осіб Мінфіном США, що матимуть вплив на зміну поведінки іранського режиму. Це наші очікування. Це причина політики Трампа», – додав він.
Крім того держсекретар США заявив, що після вступу обмежувальних заходів у силу компаніям ЄС доведеться обирати з ким співпрацювати та зазначив, що «США не дозволять європейським компаніям працювати як з США, так і з Іраном».
Як повідомлялось, після рішення Трампа вивести США з іранської ядерної угоди, проти Ірану була введена перша хвиля санкцій, друга, яка стосуватиметься продажу нафти, очікується, буде впроваджена після 5 листопада.
Нагадаємо: напередодні президент США Дональд Трамп підписав меморандум, яким офіційно дозволив відмовились від купівлі іранської нафти.
Днями стало відомо, що США збираються зробити виключення із санкційних правил для 8 країн, серед яких Південна Корея, Індія та Китай.