США дозволять ряду країн купувати іранську нафту – ЗМІ

США дозволять ряду країн купувати іранську нафту – ЗМІ

Зокрема, таку «поблажку» отримають Індія, Південна Корея та Китай

США дозволять ряду країн купувати іранську нафту – ЗМІ
фото Shutterstock

Сполучені Штати погодились зробити виняток для восьми країн щодо купівлі іранської нафти, попри санкції, які вводитимуть США проти Ірану 5 листопада. Про це повідомляє The Koz Telegram із посиланням на The Washington Post.

Зазначається, що американські високопосадовці Державного департаменту переконали Державного секретаря Майкла Помпео відключити Тегеран від міжнародної банківської системи SWIFT, яка об’єднує 11 тисяч фінансових закладів в понад 200 країнах.

Стало відомо, що Вашингтон зробив виключення для ряду країн, зокрема Індії, Китаю та Південної Кореї, у впровадженні санкцій проти Ірану, що дозволить їм продовжувати купувати іранську нафту, незважаючи на заяви американських чиновників про зворотнє.

Такий крок є обумовленим позицією європейських країн «не дозволити іранській економіці» зруйнуватись».

Такі поступки викликали обурення серед американських законодавців, які підтримують жорстку позицію проти Ірану.

Решту країн, які отримають дозвіл на купівлю іранської нафти, джерела не назвали.

Держдеп та Мінфін США відмовились коментувати цю ситуацію.

Нагадаємо: напередодні президент США Дональд Трамп підписав меморандум, яким офіційно дозволив відмовились від купівлі іранської нафти.

Раніше в адміністрації президента США Дональда Трампа допустили, що Іран попросить у Росії допомоги в торгівлі нафтою в обхід американських санкцій. РФ, отримуючи свою партію іранської нафти на Каспії, може потім видавати її за свою і виводити на ринок далі.

Як повідомлялось, після рішення Трампа вивести США з іранської ядерної угоди, проти Ірану була введена перша хвиля санкцій, друга, яка стосуватиметься продажу нафти, очікується, буде впроваджена після 5 листопада.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло