Трамп дав офіційний дозвіл не купувати нафту з Ірану

Трамп дав офіційний дозвіл не купувати нафту з Ірану

Президент США дійшов висновку, що потужностей з видобутку нафти та наявності стратегічних запасів вистачить

Трамп дав офіційний дозвіл не купувати нафту з Ірану
Дональд Трамп
фото Shutterstock

Президент США Дональд Трамп підписав меморандум, яким офіційно дозволив відмовились від купівлі іранської нафти. Текст меморандуму опублікований на сайті Білого дому.

«Владою, наданою мені в якості президента Конституцією та законами США, після ретельного розгляду звітів, представленим Конгресу Адміністрацією з енергетичної інформації… та іншими факторами, такими як глобальні економічні умови, збільшення видобутку нафти в певних країнах, глобальний рівень резервних потужностей з видобутку нафти та наявність стратегічних запасів… було визначено, що є достатній запас нафти та нафтопродуктів з інших країн, окрім Ірану, щоб забезпечити значне скорочення обсягів нафти та нафтопродуктів, закуплених у Ірану або через інші фінансові установи», – йдеться у меморандумі.

Його буде направлено до Держдепу США, Мінфіну та Міненергетики.

Нагадаємо: в адміністрації президента США Дональда Трампа допустили, що Іран попросить у Росії допомоги в торгівлі нафтою в обхід американських санкцій. РФ, отримуючи свою партію іранської нафти на Каспії, може потім видавати її за свою і виводити на ринок далі.

Як повідомлялось, після рішення Трампа вивести США з іранської ядерної угоди, проти Ірану була введена перша хвиля санкцій, друга, яка стосуватиметься продажу нафти, очікується, буде впроваджена після 5 листопада.

Ряд країн та компаній побоюються американських санкцій та припиняють закуповувати іранську нафту та нафтопродукти. Втім, такі країни як Індія, Південна Корея і Туреччина вирішили і надалі співпрацювати з Іраном.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло