Майже в половини жителів планети немає доступу до інтернету. Про це наголошують у Web Foundation – міжнародній некомерційній організації, яка займається питаннями розвитку та доступності Всесвітньої павутини.
Тому зараз рганізація працює над створенням громадського контракту для користування інтернетом.
Інша половина жителів, яка має доступ до мережі – водночас потерпає від зовсім інших проблем: загроза викрадення особистої інформації, кібервійни і маніпулювання громадською думкою, що часом несе загрозу демократичним засадам, а інколи і ментальному здоровʼю, зазначив засновник організації Тім Бернес Лі під час виступу на Web-саміті.
Організація розробила перелік правил, які ляжуть в основу оновленої мережі:
Вимоги до урядів:
1. Забезпечити всім громадянам рівний доступ до інтернету.
2. Поважати право громадян на приватність – кожен має право користуватися мережею вільно.
Вимоги до провайдерів:
1. Зробити інтернет доступним для всіх і кожного, без жодних виключень.
2. Поважати конфіденційність і особисті дані користувачів.
3. Розробляти технології, які розвиватимуть позитивні сторони мережі і ліквідуватимуть її негативний бік, щоб інтернет дійсно став суспільним надбанням.
Вимоги до громадян:
1. Бути творцями і співзасновниками інтернету, створювати багатий і різноманітний контент для всіх.
2. Створювати сильні спільноти, які поважають громадське обговорення і людську гідність, щоб кожен, хто онлайн, відчував себе в безпеці.
3. Боротися за відкритість інтернету і його роль як глобального суспільного ресурсу для людей в усьому світі, зараз і в майбутньому.
Web Summit – це найбільша в світі технологічна конференція, яка проводиться щороку з 2009-го. Компанію заснували Падді Косґрейв, Девід Келлі і Дайр Гікі. Тематика конференції зосереджена на інтернет-технологіях. Конференцію відвідують як CEO і засновники технологічних стартапів, так і широкий спектр представників дотичних галузей.
Цього року Web Summit проходить у Ліссабоні. Минулого року під час саміту виступив Стівен Хокінг.