Стівен Хокінг: штучний інтелект може стати найгіршим винаходом людства

Стівен Хокінг: штучний інтелект може стати найгіршим винаходом людства

Вчений вважає, що AI може винайти небезпечну зброю або керувати великими групами населення

Стівен Хокінг: штучний інтелект може стати найгіршим винаходом людства
скрін-шот Youtube

Поява штучного інтелекту (AI – artificial intelligence) може стати «найгіршою подією в історії нашої цивілізації», якщо людство не знайде спосіб контролювати його нестримний розвиток. Про це заявив видатний фізик Стівен Хокінг, виступаючи на технологічній конференції Web Summit у Ліссабоні, Португалія.

«Теоретично компʼютери можуть наслідувати людський розум і навіть перевершувати його», – сказав він.

За словами вченого, штучний інтелект можна використовувати для того, щоб зменшити шкоду, яку завдає людство навколишньому середовищу, щоб викорінити бідність і хвороби, однак майбутнє і досі невизначено.

«Створення AI може бути як найбільшим успіхом в історії нашої цивілізації, так і найгіршою подією. Ми просто не знаємо. Невідомо, чи буде AI безкінечно допомагати нам, чи просто відсуне нас вбік, розвиваючись все ширше, чи знищить нас», – сказав Хокінг.

Штучний інтелект, за словами Хокінга, може загрожувати тим, що створить нову автономну зброю, або винайде спосіб керувати великими масами населення, або може руйнувати економіку.

Як цього уникнути? Фізик пояснив, що для контролю над AI потрібно використовувати найкращих досвід і ефективне керування.

Вчений звернув увагу на законодавчі ініціативи, які просуваються в Європі. Зокрема на початку цього року надійшли пропозиції від євро депутатів встановити нові правила навколо AI та робототехніки. Члени Європарламенту заявили, що подібні правила мають бути встановлені по всьому Євросоюзу.

За словами Хокінга, такі ініціативи дають йому надію.

«Я оптиміст, і я вважаю, що ми можемо розвивати AI на благо всьому світу, щоб він міг працювати в гармонії з нами. Ми просто повинні знати про небезпеку, ідентифікувати її, використовувати найкращу практику і керування і заздалегідь бути готовими», – сказав Хокінг.

У Лісабоні розпочалась найбільша в світі технологічна конференція Web Summit.

Posted by Mind. UA on Monday, 6 November 2017

Ілон Маск дотримується таких же поглядів: він вважає, що нарощування комп’ютерних технологій може стати причиною третьої світової війни і що штучний інтелект може рано чи пізно вийти з-під контролю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло