Гройсман очікує на запуск роботи Фонду енергоефективності у II кварталі 2019 року

Завдяки Фонду на заходи з енергоефективності для всієї країни будуть доступні близько 10 млрд грн

Фото: pixabay.com

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман очікує, що Державний фонд енергоефективності почне працювати в II кварталі 2019 року, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Про це Гройсман заявив під час Години запитань до уряду у Верховній Раді в п'ятницю.

«Ми очікуємо, що в II кварталі Державний фонд енергоефективності запрацює», – сказав очільник уряду.

Також він підкреслив, що уряд бачить величезний потенціал у роботі цього фонду, в якому будуть акумулюватися кошти як місцевий ресурс. Прем'єр припустив, що «це буде близько 10 млрд грн і більше, які будуть доступні для заходів з енергоефективності для всієї країни».

У той же час віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко вважає, що фонд може почати працювати вже до кінця І кварталу 2019 року. «Ми розраховуємо, що це відбудеться вже до кінця першого кварталу», – сказав він.

Віце-прем'єр зазначив, що створення Фонду енергоефективності проходить прозоро, з дотриманням усіх необхідних процедур.

Він також нагадав, що членами наглядової ради Фонду енергоефективності вже стали Анджей Райкевіч (Польща) та Юлія Сабатюк (Україна).

Також Зубко повідомив, що уряд направить двох своїх представників до наглядової ради фонду, і «головне – очікуємо представника Європейського союзу».

Віце-прем'єр-міністр також очікує, що Україна до кінця нинішнього року отримає 50 млн євро від мультидонорського фонду для фінансування проектів.

«Ми зараз відпрацьовує питання, щоб запустити перші 10 пілотних проектів разом з мультидонорським фондом уже за процедурою фонду», – сказав Зубко.

У свою чергу, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) днями заявив про припинення фінансування проектів з сонячної енергетики.

Нагадаємо: раніше Кабмін збільшив статутний капітал Фонду енергоефективності за рахунок коштів державного бюджету на 1,5 млрд грн – до 1,6 млрд грн.

Фонд було створено 24 липня 2018 року. Разом з тим Мінрегіон призначив в. о. директора Фонду енергоефективності Юлію Головатюк-Унгуряну.

Про те, як швидко зміниться ландшафт українського ринку електроенергії, читайте у матеріалі Mind «Енергетичні тренди: в які проекти варто інвестувати кошти».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS