ДФС протягом 2 років видала 200 000 сертифікатів EUR.1 для експорту товарів до країн ЄС

Найбільшу кількість сертифікатів видано до Польщі – 57281 шт., або 29%

Фото: УНІАН

Державна фіскальна служба (ДФС) протягом 2016-2018 років (станом на 27 листопада 2018 року) видала 200 000 сертифікатів EUR.1 на товари українського походження до країн ЄС, йдеться у повідомленні на сайті ДФС.

Як зазначається, найбільшу кількість сертифікатів видано до Польщі – 57281 шт., або 29%, Німеччини – 27355 шт., або 14%, Румунії – 14816 шт., або 7%, Італії – 10534 шт., або 5%, Нідерландів – 8075 шт., або 4%, Литви – 7291 шт., або 4%, Словаччини – 6345 шт., або 3%.

Зазначений сертифікат видається у разі, якщо його потрібно пред’явити при ввезенні на митну територію країн ЄС як доказ, що товар(и) українського походження відповідає(ють) вимогам правил визначення преференційного походження при застосуванні преференційних ставок ввізного мита. Термін дії документа складає 4 місяці з дати його видачі.

Так, сертифікат видається під час здійснення експорту товару(ів) за місцем здійснення його (їх) митного оформлення або після експорту товару(ів) за місцем здійснення митного оформлення товару(ів) або за місцем державної реєстрації експортера.

Крім того, як наголошують у ДФС, зазначений документ видається безоплатно у найкоротший термін, але не більше восьми робочих годин після реєстрації заяви у структурному підрозділі митниці ДФС, на який покладено функції з видачі сертифіката.

Так, EUR.1 видають 197 підрозділів митниць ДФС, які максимально наближені до потенційних експортерів/виробників, а також 770 посадових осіб митниць ДФС, уповноважених фіскальною службою.

Також ДФС навела перелік підрозділів митниць та їх адреси розміщення, які здійснюють оформлення та видачу сертифікатів.

Раніше, наприкінці жовтня Кабінет міністрів затвердив перелік товарів, документів і відомостей, які підлягають перевірці під час ввезення на митну територію України.

У свою чергу, 4 жовтня 2018 року набрав чинності закон про про оптимізацію здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України та законодавчому запровадженні механізму «єдиного вікна» на митниці.

Нагадаємо: Mind у співпраці з Офісом з просування експорту та Мінекономрозвитку започаткував цикл публікацій під загальною назвою «Експортні історії». Читайте про те, як відбувається вихід українських експортерів на зовнішні ринку у матеріалі «Експортні історії: як Україна «несе світло» в Європу».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS