Державний національний офіс інтелектуальної власності (НОІВ) створив перший Центру підтримки технологій та інновацій (Technology and Innovation Support Center TISC), який став одним з початкових кроків у створенні сучасної, конкурентної системи інтелектуальної власності в Україні.
Про це повідомляє прес-служба НОІВ.
«Ми плануємо реалізувати в Україні дворівневу систему Центрів – буде центральний TISC і мережа TISСів. Центральний офіс, який власне і є підрозділом НОІВ, координуватиме мережу Центрів по регіонах та контролюватиме їхню діяльність», – пояснив директор Державної організації НОІВ Богдан Моркляник.
Як зазначається, Центр є підрозділом НОІВу, і створений для того, щоб надавати інформацію про різні послуги у сфері інтелектуальної власності, забезпечувати винахідникам доступ до технічної інформації та пов’язані з нею послуги (зокрема доступ до патентної, наукової і технічної бази даних).
Також він допомагатиме в ліцензуванні і трансфері технологій, його спеціалісти консультуватимуть щодо розробки патентів. Ці всі послуги покликані допомогти новаторам України розкрити свій потенціал, забезпечити охорону прав і управління ними.
«Підкреслю той факт, що наша держава – одна з небагатьох країн, де ще не створено головного нормативного документу – Стратегії забезпечення розвитку та функціонування державної системи правової охорони інтелектуальної власності. Цьогоріч НОІВ лише розпочав роботу у цьому напрямку», – наголосив Моркляник.
Так, одне з ключових завдань для Офісу – напрацювання нових методів врегулювання суперечок між учасниками ринку в сегменті інтелектуальної власності: зокрема, медіації та інших.
Нагадаємо: Кабмін створив Фонд розвитку інновацій, на функціонування якого у держбюджеті передбачено 50 млн грн.
Крім того, Мінекономрозвитку фінансово стимулюватиме винахідництво в Україні – 19,5 млн грн буде виділено на фінансування 30 стартапів.
Як писав Mind, за даними Міносвіти сьогодні в розробці українських вишів 240 інноваційних розробок. Так, Міністерство планує забезпечити базовим фінансуванням українську науку вже з 2019 року.