mind
Мінекономрозвитку фінансово стимулюватиме винахідництво в Україні

Мінекономрозвитку фінансово стимулюватиме винахідництво в Україні

19,5 млн гривень буде виділено на фінансування 30 стартапів

Мінекономрозвитку фінансово стимулюватиме винахідництво в Україні
фото з pixabay.com

Мінекономрозвитку презентувало новий механізм державного стимулювання створення і використання винаходів та промислових зразків. Про це йдеться на сайті Міністерства.

Проект має на меті забезпечити доступ винахідників, новаторів, малих та середніх підприємств до спеціалізованих баз даних патентної інформації та навчальних матеріалів, а також зміцнення технологічного та інноваційного потенціалу таких користувачів.

«Проекти відбиратимуться на прозорому конкурсі із застосуванням платформи ProZorro. Це модель, коли реалізація соціально або ринково доцільного винаходу співфінансується державою та приватним інвестором. Такий механізм уже давно використовується у світі. В Ізраїлі, наприклад, така модель партнерства держави з винахідниками дозволила суттєво посилити start-up рух та значно збільшила кількість інновацій та винаходів в країні», – розповів Степан Кубів, міністр економічного розвитку та торгівлі.

Також він повідомив, що на сьогодні вже започатковано 7 національний проект т понад 600 центрів стимулювання інновацій у всьому світі.

«Ми переймаємо цей досвід та запроваджуємо моделі, які адаптовані до українських реалій та потреба», – зазначив заступник міністра Михайло Тітарчук.

Реалізація пілотної ініціативи фінансування стартапів відбуватиметься у рамках Центрів підтримки технологій та інновацій спільно із Мінекономрозвитку та Державною інноваційною фінансово-кредитною установою.

Конкурсний відбір розпочнеться у вересні 2018 року і триватиме до 31 грудня 2019 року. Планується відібрати 30 проектів, обсяг фінансування складе 19,5 млн гривень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті