Президент Франції Еммануель Макрон оголосив «надзвичайний економічний і соціальний стан» у країні на тлі протестів «жовтих жилетів». Про це він сказав у телевізійному зверненні до нації.
«У першу чергу я б хотів оголосити надзвичайний економічний стан у країні», – заявив він.
Французький президент засудив руйнацію і мародерство у Парижі й акти насильства, здійснені демонстрантами щодо співробітників поліції. Він підкреслив, що «ніякий гнів» не виправдовує такі дії.
«Ніякий гнів не виправдовує атаки на поліцію, жандармів, пошкодження громадських і комерційних площ, – сказав Макрон. – Що стосується цих актів насильства, не повинно бути проявлено ніякої поблажливості щодо порушників», – додав він.
Vous aurez votre part dans le débat national. pic.twitter.com/wLyBXEWqg1
– Emmanuel Macron (@EmmanuelMacron) 10 грудня 2018 р.
«Ми хочемо такої Франції, де є гідність, робота. Франції, де наші діти жили б краще за нас», – підкреслив він. Для цього, за його словами, необхідно приділити велику увагу освіті, «щоб вони могли вільно жити і працювати».
Також Макрон повідомив, що з 2019 року мінімальна зарплата в країні буде підвищена на 100 євро в місяць, а понаднормові години не будуть оподатковуватися. При цьому наприкінці року французів чекає премія, яка також не буде оподатковуватися.
Він сказав також, що на цьому тижні збере нараду представників великих корпорацій і багатих бізнесменів, щоб вони взяли участь у житті країни.
Макрон зазначив, що останні події глибоко стривожили націю. За його словами, кожен має право виражати свою думку чи незгоду з чимось, але потрібно робити це так, щоб від цього вираження не ставало страшно іншим.
Він закликав учасників руху «жовтих жилетів» до спокою і порядку в країні. «Я вірю, що разом ми можемо знайти вихід із кризи», – заявив французький лідер.
Нагадаємо: протестні акції «жовтих жилетів» почалися через підвищення цін на пальне, але коли уряд скасував підвищення цін, протестувальники висунули нові вимоги – аж до відставки президента Макрона, і вже кілька тижнів вчиняють у центрі Парижа акти агресії та вандалізму.
Між тим французька поліція почала розслідувати російське втручання в протести «жовтих жилетів».
Більше про те, чому протести робочого класу переросли у побоїще, читайте в матеріалі Mind «Франція проти Макрона: хто, навіщо і наскільки успішно розпалює протести».