Групи протестуючих «жовтих жилетів» по усій Франції розкритикували ті «крихти», які їм запропонував президент Еммануель Макрон у своїй промові, що мала на меті вгамувати масові протести, які тривають в країні з 17 листопада. Про це повідомляє Gulf-Times.
«Дурня», «блеф» та «крапля в морі» – такою була реакція протестувальників на обіцянки Макрона, який заявив про збільшення мінімальної зарплатні та інші фінансові заходи.
Зокрема, «жовтні жилети» у місті Ле-Булу, що на півдні Франції, заявили, що президент влаштовує «показуху для ЗМІ, яка не вирішить суть проблеми».
«Ми повертаємось до бою», – заявила група протестувальників.
За словами фотографа AFP, вже за годину після виступу президента трасу А9 (Франція – Барселона) було заблоковано. Акції також відновились на північному заході в районі Ла-Мана.
«Можливо, якби Макрон зробив цю заяву три тижні тому, це б заспокоїло рух, але зараз вже занадто пізно, – сказав 34-річний «жовтий жилет» Гаєнтан. – Для нас ця промова нічого не значить».
В іншому регіоні Франції протестувальники, після обіцянок Макрона, заявили, що «люди просять його піти у відставку, а він замість цього клеїть пластир на опік третього ступеня».
Однак зазначається, що частина протестувальників усе ж схвально прийняла рішення Макрона.
Нагадаємо: напередодні президент Франції Еммануель Макрон оголосив «надзвичайний економічний і соціальний стан» у країні на тлі протестів «жовтих жилетів».
Протестні акції «жовтих жилетів» почалися ще 17 листопада через підвищення цін на пальне, але коли уряд скасував підвищення цін, протестувальники висунули нові вимоги – аж до відставки президента Макрона, і вже кілька тижнів вчиняють у центрі Парижа акти агресії та вандалізму.
Дізнатись більше про те, чому попри згоду президента Макрона виконати початкові вимоги демонстрантів і не вводити «екологічні» податки на пальне, безчинства не припинилися та яке відношення до протестів має Росія, можна із матеріалу Mind «Франція проти Макрона. Хто, навіщо і наскільки успішно розпалює протести «.