Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) може стати адміністратор Фонду гарантування страхових виплат за договорами страхування життя, передає Інтерфакс-Україна.
Така норма закріплена в законопроекті про внесення змін до деяких законів України щодо створення системи гарантування страхових виплат за договорами страхування життя, затвердженому на засіданні Нацкомфінпослуг 15 січня.
Згідно з документом, цей законопроект також регулює відносини між Фондом, банками, страховими компаніями, що спеціалізуються на страхуванні життя, Нацкоміфнуслуг і НБУ. Визначаються повноваження Фонду щодо виведення з ринку неплатоспроможних банків і страхових компаній, яким анулювали ліцензію, а також їх ліквідацію.
Крім того, наголошується, що основними завданнями Фонду, зокрема, є введення реєстру його учасників, акумулювання коштів, інвестування їх в цінні папери України, організація заходів по здійсненню виплат.
Фонд підзвітний Верховній Раді України, Кабінету міністрів, НБУ і Нацкомфінпослуг і щорічно складає звіт.
Адміністративна рада Фонду складається з 7 осіб, термін повноважень – 4 роки. По одному представнику від Кабміну та профільного комітету Верховної Ради, по два від НБУ, Нацкомфінуслуг і керівник-розпорядник Фонду.
Учасниками Фонду є банки страхові компанії. Участь у Фонді є обов'язковою.
Джерелом формування коштів Фонду від страхових компаній, зокрема, є початковий, спеціальний і регулярні збори. Мінімальний обсяг коштів, крім державних цінних паперів, не може бути менше 0,5% суми гарантованих виплат за договорами страхування життя в межах граничної суми з урахуванням суми платежів які мають надійти протягом поточного кварталу.
Про нюанси медичного страхування читайте у матеріалах Mind «Ціна здоров'я: що відбувається з індивідуальним медичним страхуванням в Україні» та «Ми обираємо, нас обирають: як працює медичне страхування для корпоративних клієнтів».