Оновлено: Україна отримала пропозиції про умови транзиту і його обсяги після 2019

Протягом 2 місяців Україна обговорюватиме зазначений нові пропозиції

глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв
Фото: УНІАН

Україна під кінець тристоронньої зустрічі з представниками Європейської комісії та РФ щодо газових питань отримала пропозицію про можливі обсяги і терміни контракту на транзит газу після 2019 року, передає Інтерфакс-Україна.

Про це заявив глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в Брюсселі в понеділок.

«Ми вдячні за пропозицію, яку команда пана Мароша Шефчовича зробила під кінець цих переговорів. Це певна початкова точка відліку, яку ми точно будемо розглядати. Ми вперше її почули, вперше її отримали. Сподіваюся, що найближчі два місяці у нас буде час обговорити це як в «Нафтогазі», так і з акціонером», – сказав він.

У той же час, як повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, «Газпром» в ході тристоронніх переговорів запропонував продовжити чинні контракти з НАК «Нафтогаз України» навіть без проведення будь-яких консультацій.

«Пан Міллер (глава російського «Газпрому» Олексій Міллер – Mind) тричі повідомив, що вони готові продовжити існуючі контракти ... Він сказав, що ці контракти можна продовжити навіть без будь-яких експертних консультацій», – сказав він журналістам за підсумками зустрічі в Брюсселі в понеділок і зазначив, що «зараз умови абсолютно інші, і наше законодавство відповідає європейським», тому повернення до минулих домовленостей неможливо.

Так, Клімкін нагадав, що Україна готова підписати угоду про транзит згідно з європейськими правилами, які країна імплементує в українське газове законодавство.

Оновлено: зі свого боку, Коболєв підтвердив, що «Нафтогаз України» готовий розглядати майбутні угоди тільки в разі їх повної відповідності тому європейському законодавству, яке було імплементовано Україною, висловив здивування пропозицією російського «Газпрому» продовжити підписаний в 2009 році контракт без експертних консультацій.

«Я був здивований пропозицією пана Міллера просто взяти і продовжити контракт. На це я можу сказати тільки те, що НАК «Нафтогаз України» готовий розглядати майбутні домовленості або що завгодно тільки в разі їх повного відповідності тому європейському законодавству, яке було імплементовано в Україні», – заявив Коболев.

При цьому він особливо наголосив, що українська сторона вдячна Європейської Комісії, яка підтвердила, що Росія повинна виконувати рішення судів (зокрема, рішення Стокгольмського арбітражу), а Україна має повне право подавати нові позови.

Також глава «Нафтогазу» знову висловив думку, що ця пропозиція і позиція російської сторони в цілому свідчить про затягування переговорів до весни-літа 2019 року, після того, як в Україні відбудуться вибори.

Нагадаємо: у той же час «Газпром» відмовляється від визнання рішень стокгольмського арбітражу і  визнання нового українського газового законодавства.

Тристоронні консультації з питань взаємодії в газовій сфері між Росією, Україною і Європейською комісією (ЄК) відбулись сьогодні, 21 січня, у Брюсселі. Ця серія консультацій була запущена минулого літа. Перша зустріч відбулась 17 липня 2018 року в Берліні за участю міністра економіки та енергетики ФРН Петера Альтмаєра.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS