Захворіло у світі
99,225,963
Померло у світі
2,129,597
Вилікувалось у світі
54,777,441
Захворіло в Україні
1,194,328
Померло в Україні
21,924
Вилікувалось в Україні
953,297
Сьогодні в Брюсселі пройдуть тристоронні газові переговори

Сьогодні в Брюсселі пройдуть тристоронні газові переговори

Українську сторону представлятимуть міністр закордонних справ України Павло Клімкін та голова правління «Нафтогазу України» Андрій Коболєв

Сьогодні в Брюсселі пройдуть тристоронні газові переговори
Голова правління «Нафтогазу України» Андрій Коболєв
Фото: УНІАН

Тристоронні консультації з питань взаємодії в газовій сфері між Росією, Україною і Європейською комісією (ЄК) пройдуть сьогодні, 21 січня, у Брюсселі.

Ця серія консультацій була запущена минулого літа. Перша зустріч відбулась 17 липня 2018 року в Берліні за участю міністра економіки та енергетики ФРН Петера Альтмаєра.

На ній сторони обговорювали відносини Росії та України після 2019 року, коли закінчиться діючий контракт на транзит.

Міністри домовилися зустрічатися кожні 6–8 тижнів, але другу зустріч вдалося провести тільки через шість місяців.

Неочікуваним для української строни та Єврокомісії стало те, що делегацію «Газпрому» на зустрічі сьогодні будуть очолювати не заступник керівника голови правління Олександр Медведєв,  як оголосила Єврокомісія в своєму анонсі, а глава концерну Олексій Міллер. Також з російської сторони буде міністр енергетики Росії Олександр Новак.

Українську сторону представлять міністр закордонних справ України Павло Клімкін, голова правління «Нафтогазу України» Андрій Коболєв.

Тристороння зустріч розпочнеться о 15:00 за місцевим часом, а перед нею пройдуть зустрічі з кожним із міністрів. За підсумками переговорів очікують на коментар віце-президента Єврокомісії по енергосоюзу Мароша Шефчовича для преси. В ЄК розраховують, що це буде о 17:00 за київським часом.

«Газпром» і «Нафтогаз» давно перейшли на судовий формат спілкування. «Нафтогаз» вже більше трьох років не закуповує газ у Росії.

У лютому минулого року Стокгольмський арбітраж зобов'язав «Газпром» виплатити «Нафтогазу» штраф $4,63 млрд за недозавантаження української труби. З урахуванням раніше прийнятого рішення за контрактом на поставку «Газпром» повинен доплатити українській стороні $2,56 млрд.

«Газпром» оскаржив це рішення в шведському суді. Не чекаючи завершення розгляду апеляції, «Нафтогаз» розгорнув кампанію щодо арешту закордонних активів «Газпрому».

Є й інші позови. За рішенням Антимонопольного комітету України українська влада стягує з «Газпрому» штраф 172 млрд грн ($6,4 млрд) за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України.

Більше про особливості тристоронніх переговорів читайте в матеріалі Mind:  «Нафтогаз» vs «Газпром»: новий раунд газового класичного.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті