Державний бюджет України за 2018 рік виконали з дефіцитом у 59,2 млрд грн при затвердженому плановому значенні у 94,1 млрд грн. Про це повідомила Державна казначейська служба. У той же час розмір дефіциту за січень – грудень 2018-го виріс на чверть порівняно з аналогічним періодом 2017 року, коли він становив 47,8 млрд грн.
Відомство зазначило, що дефіцит бюджету минулого року покривали коштом державних запозичень. Водночас у бюджет заклали ще 18,8 млрд грн надходжень від приватизації, які так само мали б піти на покриття дефіциту, проте фактично отримати вдалося лише 268,7 млн грн. Фінансування за борговими операціями склало 52 млрд грн, зокрема, по загальному фонду – 43 млрд грн.
Запозичення торік становили 286,4 млрд грн при плані в 308,3 млрд грн, з яких внутрішні – 174,2 млрд грн.
Зведений бюджет України у 2018 році виконали з дефіцитом 67,7 млрд грн, але профіцит загального фонду склав 22,6 млрд грн.
Нагадаємо: 9 січня президент України підписав закон про запровадження трирічного бюджетного планування. Як писав Mind, Рада ухвалила його 6 грудня 2018 року. Тоді за нього проголосувало 238 депутатів.
Законом передбачається, що відтепер уряд плануватиме основні показники бюджетних доходів та видатків не на рік, а на три роки.
Щоб посилити підзвітність та підвищити відповідальність головних розпорядників коштів за результати діяльності, під час розгляду Бюджетної декларації у Верховній Раді міністри та керівники інших органів влади представлятимуть стратегічні цілі своїх органів та звітуватимуть про досягнення.
Зазначимо, що середньострокове бюджетне планування не передбачає встановлення точних цифр, а лише ухвалення приблизних прогнозних показників державних доходів і видатків. Точні бюджетні показники, як і раніше, будуть встановлювати законом про державний бюджет на поточний рік.