Верховна Рада запровадила трирічне бюджетне планування

Верховна Рада запровадила трирічне бюджетне планування

Після минулих провальних спроб, бюджетну реформу все ж вдалось ухвалити

Верховна Рада запровадила трирічне бюджетне планування
фото УНІАН

Верховна Рада ухвалила закон №8044 про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо впровадження середньострокового бюджетного планування. Про це повідомляє «Українська правда».

Зазначається, що відповідне рішення підтримали 238 нардепів.

Замість однорічних Основних напрямів бюджетної політики відтепер запроваджується середньострокова Бюджетна декларація як документ стратегічного планування, який визначає бюджетну політику на наступні три роки.

На місцевому рівні інструментом середньострокового бюджетного планування трирічні місцеві фінансові плани.

Зазначається, що відповідно до прийнятих змін, до 15 травня кожного року Міністерство фінансів повинно подавати Кабінету міністрів Основні напрямки бюджетної політики, а до 15 липня – Верховна Рада повинна ухвалювати бюджетну декларацію.

Закон також вводить нові бюджетні правила. Зокрема, державний борг та гарантований державою борг не може перевищувати 60% ВВП, а дефіцит державного бюджету – 3% ВВП.

Державні гарантії не перевищуватимуть 3% доходів загального фонду держбюджету. Граничний обсяг дефіциту державного бюджету в законі про держбюджет не може бути більшим за обсяг дефіциту в бюджетній декларації.

Як повідомлялосьна початку 2018 року Мінфін розпочав роботу над формуванням трирічної Бюджетної декларації. У міністерстві наголошують, що це системна зміна бюджетної політики, яка забезпечує стратегічний підхід до визначення пріоритетних заходів та ефективний розподіл ресурсів. Зазначений перехід від річної до трирічної перспективи бюджетного планування в Мінфіні називають революційним кроком.

Нагадаємо: 20 березня ВР саботувала запровадження бюджетної реформи. Тоді нардепи тричі відмовились підтримати відповідний законопроект.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло