Обсяг продажів безпілотних літальних апаратів (БПЛА, дронів), зокрема дорогих рішень, вартістю від $500, так як безпілотні платформи класу «іграшок» частіше за все не імпортуються в Україну офіційно, за даними з листопада 2017 по грудень 2018 року сягнув $8,8 млн.
Такі дані оприлюднив співзасновник Drone.UA Валерій Яковенко у своєму блозі на Aggeek і додав, що цифри не враховують обладнання військового призначення, це дані тільки громадянської сфери і загальнодоступного обладнання.
«Ринок споживчих технологій насичений, за прогнозами він не буде рости. З одного боку кількість продаваних пристроїв збільшується, але середня вартість одного споживчого дрона зменшується. Основний приріст буде здійснюватися за рахунок використання дронів в промисловості», – наголосив він.
У той же час, у сільському господарстві частка споживання безпілотних технологій становить 25% від усієї кількості дронів в Україні.
За словами Яковенко, минулого року цей показник був трохи вище, але спостерігається активне зростання використання дронів у видобувній промисловості, в сфері безпеки, енергетики.
«Дронів в сільському господарстві більше, ніж в 2017-му, але темп приросту кількості знизився», – наголосив він.
Як він зазначив, у базі клієнтів DroneUA зараз налічується підприємств із загальним земельним банком понад 4,5 млн гектар. Це як великий агробізнес, так і невеликі фермерські підприємства. Малих і середніх фермерів стало істотно більше в структурі нових запитів.
«Сферу послуг з використанням дронів важко оцінити, за нашими оцінками цей ринок складає близько $10-12 млн на рік», – зазначив Яковенко.
Так, він пояснив, ринок дронів в Україні важливо розділити на три частини. Це безпосередні продажі дронів, надання послуг з їх використанням і обробка даних.
За його словами, основні інновації в галузі впроваджуються в сфері програм і обробки даних.
«Також в минулому році ми активно працювали над дронами на сонячній енергії і в наступному році ми очікуємо що ця технологія вийде в серію», – зазначив він. Як пояснив співзасновник Drone.UA, це залежить від багатьох факторів, адже в проекті бере участь колеги з ETH Zurich, Gamaya і навіть Європейського космічного агентства, – «але ми віримо що у нас вийде максимально прискоритися за проектом».
«У сфері обробки даних вся увага прикута до можливостей нейромереж і штучного інтелекту. Це дозволяє робити системи допомоги в прийнятті рішень, а не просто збору даних», – наголосив він.
Нагадаємо: АТ «Укрзалізниця» розглядає можливість використання дронів на 68 полігонах, як потенційних охоронців та інспекторів інфраструктури, під який держперевізнику потрібно 9 млн грн.
Як писав Mind, Державна авіаційна служба України спростила правила використання безпілотних повітряних суден (БПС, дронів) і скасувала заявний принцип для їх польотів.