Сполучені Штати припиняють виконання вимог Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) починаючи з суботи, 2 січня. Про це сьогодні заявив глава Держдепартаменту Майк Помпео, передає Голос Америки.
Договір між США та СРСР, укладений в 1987 році, передбачає заборону на виробництво, володіння і випробування крилатих ракет наземного базування дальністю від 500 до 5500 км.
«Росія багато років безсоромно порушувала умови ДРСМД і продовжує порушувати їх і сьогодні», – підкреслив Помпео.
США стверджують, що Росія порушила умови договору, почавши виробництво і розміщення крилатої ракети Новатор 9М729 (SSC-8 за класифікацією НАТО).
За його словами, США можуть переглянути рішення про вихід з договору, якщо Москва знову почне дотримуватися умов угоди. Він висловив надію на те, що Росія змінить свою позицію і підкреслив, що США готові почати переговори з Москвою.
В іншому випадку США «направлять Росії офіційне повідомлення про вихід з договору через шість місяців», сказав Помпео.
Президент країни Дональд Трамп запевнив, що США готують «військове реагування» у відповідь на недружні дії Москви.
«Сполучені Штати понад 30 років повністю дотримувалися Договору про РСМД, але ми не будемо обмежуватися його умовами, в той час як Росія його порушує. Ми будемо розробляти наші власні варіанти військового реагування і будемо працювати з НАТО та іншими союзниками, щоб позбавити Росію будь-яких військових переваг від її незаконної поведінки», – йдеться у заяві Трампа, оприлюдненій 1 лютого на сайті Білого дому.
У Москві стверджують, що дальність згаданої ракети не виходить за рамки угоди, а Вашингтон нібито створює надумані приводи для виходу з договору, щоб США отримали можливість самі виробляти ракети.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас поклав на Росію відповідальність за вихід США з Договору.
Раніше США в ультимативній формі дали Росії 60 днів на виконання договору про ліквідацію ракет. Ніяких кроків з боку РФ за цей час зроблено не було.