Росія винна у «похованні» ракетного договору і виходу із нього США – МЗС ФРН

Росія винна у «похованні» ракетного договору і виходу із нього США – МЗС ФРН

ЗМІ повідомляють, що США має намір сьогодні, 1 лютого, офіційно оголосити про свій вихід з ДРСМД

Росія винна у «похованні» ракетного договору і виходу із нього США – МЗС ФРН
фото Shutterstock

Міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас поклав на Росію відповідальність за вихід США з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД). Глава МЗС ФРН у п'ятницю, 1 лютого, у Бухаресті на полях зустрічі міністрів закордонних справ країн Європейського Союзу зазначив, що без ДРСМД безпеки стане менше, передає DW.

«Нам необхідно зважати на те, що договір порушується російською стороною, – сказав Маас. – Договір, до якого належать дві держави-підписанти, і який порушується однією стороною, фактично втрачає чинність».

Хоча глава МЗС ФРН і не критикував США за вихід з угоди, однак він висловив щодо цього жаль.

За даними ЗМІ, Вашингтон має намір 1 лютого оголосити про вихід США з ДРСМД. Сполучені Штати напередодні поінформували союзників по Північноатлантичному альянсу (НАТО) про свої плани. В НАТО планують щонайшвидше оприлюднити заяву на підтримку такого кроку США.

Причиною виходу Вашингтона з укладеного ще між СРСР та США договору стали нові російські крилаті ракети наземного базування типу 9М729, які, на думку США, недвозначно порушують умови договору.

Останні переговори, які мали на меті збереження ДРСМД відбулись 15 січня в Женеві. За результатами зустрічі, обидві делегації залишились розчарованими. Зокрема, представник Держдепу США Андреа Томпсон заявила, що Росія і надалі продовжує порушувати умови договору. Росія, в свою чергу, заявила, що США відмовились розглянули належним чином пропозицій Москви, щоб зберегти договір і запобігти новій гонці озброєнь у Європі. Зокрема, глава МЗС РФ Сергій Лавров за результатами зустрічі сказав, що російська делегація залишилась «непочутою».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло