Ультиматум: США дають Росії 60 днів на виконання договору про ліквідацію ракет

Ультиматум: США дають Росії 60 днів на виконання договору про ліквідацію ракет

Інакше Штати готові розпочати процес виходу з нього

Ультиматум: США дають Росії 60 днів на виконання договору про ліквідацію ракет
фото Shutterstock

Сполучені Штати у вівторок 4 грудня поставили Росії 60-денний ультиматум в вимогою припинити порушувати угоду про контроль над ядерними озброєннями – так званий договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, укладений в 1987 році.

На думку Вашингтона, Росія грубо порушує умови договору, розробляючи «кілька батальйонів» наземних крилатих ракет середньої дальності SSC-8, які також мають назву Novator 9M729, заявив держсекретар Майк Помпео, на якого посилається агентство Reuters.

В разі невиконання Росією цієї вимоги США будуть змушені почати шестимісячний процес виходу з договору, зазначив держсекретар.

«Діапазон цієї ракети робить її безпосередньою загрозою для Європи», – сказав він на прес-конференції після зустрічі з міністрами оборони НАТО.

Очільники МЗС країн-членів НАТО під час зустрічі у Брюсселі 4-5 грудня обговорюватимуть порушення Росією умов Договору, а також питання російської агресії стосовно України та Грузії.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що «НАТО буде діяти рішуче», якщо РФ продовжуватиме порушувати ДРСМД. Альянс звинувачує Росію в розробці ракетної системи SSC-8, яка підпадає під дію договору.

Нагадаємо, 20 жовтня 2018 року президент США Дональд Трамп оголосив, що США мають намір вийти з ДРСМД. Вашингтон стверджує, що Москва порушує угоду розробкою ракет дальної дії. Росія звинувачення відкидає.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті