Франція провела симуляцію місії з ядерного стримування

До такого кроку Париж вдався після того, як США та РФ оголосили, що не дотримуватимуться умов ДРСМД

ВПС Франції провели рідкісну симуляцію місії з ядерного стримування, після того, як США оголосила про плани вийти Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності. Про це повідомляє Reuters.

Місія, тривалістю в 11 годин, включала у себе дозаправку і перевірку всіх фаз місії атаки із застосуванням багатоцільового винищувача Rafale.

«Ці реальні удари заплановані в системі озброєнь, заявив офіційний представник ВПС Франції Сіріл Дювівьє. – Вони проводяться через досить регулярні проміжки часу, але залишаються рідкісними, тому що запускається справжня ракета без боєголовки».

Видання зазначає, що військові не повідомили, коли саме відбувалась місія і як часто проводяться такі симуляції.

Париж все більше турбується про безпеку на тлі зростання напруги між Вашингтоном та Москвою. Також Франція занепокоєна ядерною програмою КНДР та потенціалом Ірану в області розробки балістичних ракет.

Щорічно французька влада витрачає близько 3,5 млрд євро на підтримку свого підводного та повітряного ядерного арсеналу, який складається з 300 ракет.

Нагадаємо: 1 лютого 2019 року США офіційно оголосили про припинення дотримання Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності. Президент Дональд Трамп заявив, що США будуть розробляти власні варіанти військового реагування та співпрацюватимуть із НАТО та іншими союзниками, «щоб позбавити Росію будь-яких переваг від її незаконної поведінки».

Пізніше генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс не має наміру розміщувати в Європі нові ядерні ракети наземного базування

Росія відреагувала на рішення США дзеркальними заходами, а також заявила, що приступить до розробки гіперзвукової ракети середньої дальності наземного базування і створення наземного варіанту морського ракетного комплексу «Калібр».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS