РФ призупиняє свою участь у ДРСМД і почне роботу над новою гіперзвуковою ракетою – Путін

РФ призупиняє свою участь у ДРСМД і почне роботу над новою гіперзвуковою ракетою – Путін

Президент Росії зазначив, що РФ не розміщуватиме в Європі та інших регіонах світу свої ракети, доки там не з’явитися відповідна зброя американського виробництва

РФ призупиняє свою участь у ДРСМД і почне роботу над новою гіперзвуковою ракетою – Путін
Владімір Путін
фото pixabay.com

Росія призупиняє участь у Договорі про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД) в якості дзеркальної відповіді на таке рішення США. Про це заявив президент РФ Владімір Путін на зустрічі з міністрами закордонних справ і оборони, передає «Meduza».

Путін попросив глав відомств «надалі не ініціювати ніяких переговорів з цієї проблеми», хоча все пропозиції Росії «залишаються на столі».

Російський президент підтримав пропозицію міністра оборони Сергія Шойгу почати – також в якості заходів у відповідь – розробку гіперзвукової ракети середньої дальності наземного базування і створити наземний варіант морського ракетного комплексу «Калібр».

Також Путін додав, що Росія не буде розміщувати в Європі та інших регіонах світу зброю середньої і меншої дальності до тих пір, поки у «відповідних регіонах світу чи не з'явиться подібна зброя американського виробництва».

Нагадаємо: 1 лютого 2019 року США оголосили про свій вихід з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності. Президент Дональд Трамп заявив, що США будуть розробляти власні варіанти військового реагування та співпрацюватимуть із НАТО та іншими союзниками, «щоб позбавити Росію будь-яких переваг від її незаконної поведінки».

Пізніше генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив, що НАТО не має наміру розміщувати в Європі нові ядерні ракети наземного базування

Як повідомлялось, міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас поклав на Росію відповідальність за вихід США з Договору.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло