Франція прийняла на озброєння нову ракету ядерного стримування

Франція прийняла на озброєння нову ракету ядерного стримування

M51.3 встановлюватиметься на чотирьох французьких підводних човнах із балістичними ракетами

Франція прийняла на озброєння нову ракету ядерного стримування
Фото: Jean-Paul BARBIER

Франція офіційно поставила на озброєння оновлену версію своєї міжконтинентальної балістичної ракети M51.3.

Про це повідомляє Actu.fr.

Як пише видання, ці ракети встановлюватимуть на французьких атомних підводних човнах із балістичними ракетами (SNLE). У Міноборони Франції заявили, що нова версія ракети M51.3 вже введена в експлуатацію та стане ключовим елементом модернізації французьких сил ядерного стримування.

«Третя версія стратегічної балістичної ракети підводного базування M51 (M51.3) надійшла на озброєння, що стало важливим кроком у модернізації океанічного компоненту французького ядерного стримування», – повідомили в Міноборони країни.

Міністерство оборони Франції пояснило, що стратегічна балістична ракета підводного базування M51 – це міжконтинентальна ракета з роздільною ядерною бойовою частиною.

Вона перебуває на озброєнні Французьких стратегічних океанічних сил (FOST) з 2010 року й має три модифікації: M51.1, M51.2 та M51.3.

Остання версія, M51.3, оснащена новими ядерними боєголовками TNO-2. Її введення в експлуатацію стало фінальним етапом 12-річної програми модернізації. За даними французьких військових, ракета має збільшену дальність, вищу точність і потужнішу бронепробивність.

M51.3 встановлюватиметься на чотирьох французьких підводних човнах із балістичними ракетами (SNLE), зокрема на «Le Triomphant». При цьому щонайменше один із човнів постійно перебуватиме в океані, щоб забезпечити Франції можливість завдати ядерного удару навіть у разі атаки. Розробка M51.3 стала результатом спільної роботи Агентства оборонних закупівель (DGA), Об’єднаного комітету начальників штабів, ВМС Франції, Комісії з атомної та альтернативної енергетики (CEA) та компанії ArianeGroup.

Бекграунд. Як раніше писав Mind, президент Франції Емманюель Макрон розпочав переговори з Німеччиною, Польщею та іншими європейськими країнами про те, як поширити на континент французьку політику ядерного стримування.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло