Народний депутат Максим Єфімов («Блок Петра Порошенка») визнав причетність свого оточення до покупки фірми, що володіє конгресно-виставковим центром «Парковий» в Києві, відомим як «вертолітний майданчик Януковича». Про це пише БізнесЦензор із посиланням на повідомлення депутата на його сторінці в Facebook.
«Як людина, яка хоче вкладати і в імідж, і в економіку своєї країни, я вважаю цей проект цікавим і перспективним. У той же час, як народний депутат я не маю права займатися комерційною діяльністю і, природно, не буду цього робити. Бенефіціаром даного бізнесу виступила моя мама, Любов Єфімова», – повідомив депутат.
Єфімов додав, що право займатися операційною діяльністю з управління комплексом планує довірити міжнародної компанії.
«Після рішення суду про скасування арешту майна комплексу новий інвестор фактично отримує відкриті можливості для управління і розвитку КВЦ», – зазначив нардеп.
Видання додає, що конгресно-виставковий центр «Парковий» перебуває у власності компанії «Амадеус Ко», яка належить британській Fineroad Business LLP. У держреєстрі Мін'юсту бенефіціаром «Амадеус» зараз вказана кіпріотка Манту Ефрасіні.
У той же час у британському реєстрі вказано, що власником компанії з 6 лютого є Любов Борисівна Єфімова.
За даними видання, в той же день, 6 лютого, Голосіївський районний суд Києва на прохання адвоката «Амадеус КО» зняв арешт з земельних ділянок та будівель КВЦ «Парковий», накладений в межах кримінального провадження від 1 листопада 2016 року.
Згідно з даними судового реєстру, це провадження було відкрито Прокуратурою міста Києва за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України відносно посадових осіб Київради та КМДА часів президентства Віктора Януковича.
В межах розслідування було встановлено, що будівництво КВЦ «Парковий» і вертолітного майданчика на схилах Дніпра було незаконним, велося без необхідних документів і призвело до погіршення екологічної ситуації «шляхом руйнування цінних земель історико-культурного призначення пам'ятника історії і ландшафту місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долин р. Дніпро». Для майбутньої компенсації завданої шкоди були заарештовані ділянки і споруди комплексу.