Суд визнав дії НАБУ щодо нардепа Розенблата незаконними
Суд підтвердив незаконність оперативно-розшукових заходів антикорупційного органу

Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними дії Національного антикорупційного бюро України щодо нардепа Борислава Розенблата, повідомив «Інтерфакс» з посиланням на адвоката депутата Олексія Шевчука.
За його словами, суд підтвердив незаконність оперативно-розшукових заходів НАБУ, погоджених із прокурорами САП, щодо депутата.
«Це повний провал НАБУ. Суд підтвердив некомпетентність НАБУ та їхню неспроможність працювати в правому полі. Ми будемо ініціювати закриття справи», – сказав адвокат.
Нагадаємо, що у червні 2017 року стало відомо про затримання охоронця народного депутата Розенблата при отриманні хабара в сумі $200 000 за вирішення питання з ліцензуванням видобутку бурштину. Пізніше ряд ЗМІ з посиланням на джерело в НАБУ повідомив, що хабар, за який було затримано охоронця, призначався двом парламентаріям, в тому числі Полякову.
20 червня керівник САП Назар Холодницький повідомив, що в рамках розслідування кримінальної виробництва про незаконний видобуток бурштину затримано шість осіб – 3 помічників народних депутатів, 1 охоронець нардепа, 2 представника громадської організації, яка займається боротьбою з корупцією.
Зазначалося раніше, що САП хотіла просити 12 років ув'язнення з конфіскацією майна для Розенблата як для особи, що вчинила особливо тяжкий корупційний злочин.
На час розслідування Солом'янський районний суд Києва призначив Розенблату запобіжний захід у вигляді застави в сумі 7 млн грн, обов'язок носити електронний браслет та здати усі закордонні паспорти. Покладені на депутата зобов'язання діяли до 12 вересня. 24 липня Б.Розенблат повідомив, що сім'я внесла за нього необхідну суму застави.
19 серпня Розенблату продовжили запобіжний захід до 17 жовтня. 19 жовтня співробітники НАБУ не допустили вильоту Розенблата в Німеччину на лікування, як повідомив його адвокат, а 20 жовтня в НАБУ повідомили, що перешкодили вивезенню Розенблатом матеріалів, важливих у розслідуванні «бурштинової справи», а також матеріальних і грошових цінностей, отриманих в якості неправомірної вигоди.
В результаті у січні 2018 стало відомо, що народний депутат подав до Європейського суду з прав людини позов проти України.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].