mind
Син Януковича продав свою частку у «Донбасенерго» нардепу від БПП

Син Януковича продав свою частку у «Донбасенерго» нардепу від БПП

Депутату Верховної Ради Максиму Єфімову

Син Януковича продав свою частку у «Донбасенерго» нардепу від БПП
Народний депутат Максим Єфімов

Старший син Віктора Януковича Олександр втратив відношення до ПАТ «Донбасенерго», поступившись роллю її куратора депутату Верховної Ради Максиму Єфімову, повідомляє Економічна правда із посиланням на джерело на ринку.

Як зазначається у повідомленні, операція була відкрита в червні і зараз знаходиться на завершальній стадії оформлення.

За словами співбесідника видання, структурам Єфімова буде проданий весь пакет Януковича і його молодшого ситуативного бізнес-партнера Ігоря Гуменюка в «Донбасенерго» – 60,8% акцій.

Наразі цей пакет оформлений на ПрАТ «Енергоінвест холдинг».

Як зазначається, у 2016 році бенефіціарами «Енергоінвест холдингу» стали Андреас Церні (Греція) та Роберт Бенш (США).

Справжнє ім'я Андреаса Церні – Андрій Чорний. Він є вихідцем з України і на енергетичному ринку сприймається в ролі вихованця господаря шахти ім. Засядька (Донецьк) Юхима Звягільського.

У свою чергу Роберт Бенш відомий учасникам ринку в ролі представника інтересів Михайла Афендикова – американського бізнесмена українського походження, який володіє Cub Energy Inc, яка контролює в Україні газовидобувні компанії «Куб-газ» і «Тісагаз».

На момент опосередкованого придбання мажоритарного пакету акцій «Донбасенерго» (в 2015-2016 роках) Церні і Бенш позиціонували себе в ролі нових господарів цієї енергокомпанії.

Крім того, джерела видання стверджують, що вони були номіналами, які фронтували Олександра Януковича, який саме в той момент відчував максимальні проблеми зі збереженням контролю над своєю власністю в Україні.

Сьогоднішня угода, в рамках якої бенефіціаром «Донбасенерго» став Єфімов, реальна: компанія дійсно вийшла з-під контролю Януковича.

До цього придбання ключовим активом Єфімова в Україні був завод «Енергомашспецсталь» (Краматорськ), який він контролює в ситуативному партнерстві з російською державною групою «Росатом».

Нагадаємо, на початку квітня, у  зв’язку зі вступом в силу закону «Про приватизацію державного та комунального майна», Фонд держмайна України виключив з переліку об’єктів на приватизацію у 2018 році контрольні пакети акцій п'яти обленерго, блокуючі пакети акцій трьох обленерго і «Донбасенерго». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті